Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Treningi na nowym boisku

Klub Sportowy Bieżanowianka może już korzystać z nowego boiska treningowego. Obiekt został wyposażony w dwie pełnowymiarowe bramki do piłki nożnej, dwie kabiny dla zawodników rezerwowych i cztery uchylne słupki (tyczki) narożne, a także piłkochwyty o wys. 6 m i piłkochwyty o wys. 4 m. Dziś boisko oficjalnie otworzył Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Fot. Wiesław Majka

W uroczystości wzięli również udział Prezes KS Bieżanowianka Mirosław Boryczko i Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim Zbigniew Kożuch, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal, wykonawcy i projektanci obiektu.

– Bardzo się cieszę, że mogliśmy wesprzeć cenną działalność Bieżanowianki – klubu zasłużonego zarówno dla krakowskiego sportu, dla wychowywania kolejnych pokoleń młodzieży w duchu fairplay, jak i dla życia społecznego lokalnej wspólnoty. Mam nadzieję, że starannie zmodernizowane,  oświetlone boisko treningowe będzie dobrze służyć całej klubowej społeczności – powiedział Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Wykonawcą obiektu była firma Eversport sp. z o.o. z Warszawy, która przeprowadziła rewitalizację i modernizację boiska za łączną kwotę 1 325 575,56 zł. Środki pochodziły z budżetu Gminy Miejskiej Kraków oraz z dofinansowania w wysokości 509 888, 00 zł Ministerstwa Sportu i Turystyki (Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej).

OTO FOTOKRONIKA MIASTA KRAKOWA

spotkanie

Przy ul. Lipowskiego 5 powstało boisko sportowe (76x46 m) – treningowe o nawierzchni z trawy syntetycznej (pow. trawy - 4182 m kw. – 82x51 m) wraz z drenażem oraz wybieg z trawy naturalnej (82x3 m).

Obiekt został wyposażony w 2 pełnowymiarowe bramki do piłki nożnej (7,32 x 2,44 m), 2 kabiny dla zawodników rezerwowych i 4 uchylne słupki (tyczki) narożne, piłkochwyty o wys. 6 m (98 mb) i piłkochwyty o wys. 4 m (32 mb).

Wykonano kanalizację opadową wraz ze studzienkami, zamontowano pompę do wody deszczowej oraz 3 zbiorniki żelbetowe. Teren wyposażono także w 4 ławki bez oparć i 4 kosze na śmieci.

Drogi wewnętrzne i chodniki wykonano z kostki brukowej, drogi dojazdowe z tłucznia kamiennego a miejsca postojowe z płyt ażurowych. W zakresie prac uwzględniono także  przebudowę zjazdu.

Gwarancja na roboty objęte zamówieniem wynosi 60 miesięcy.

Przypomnijmy Klub Sportowy Bieżanowianka powstał w 1925 roku jako klub piłkarski, ale największe osiągnięcia ma w innej olimpijskiej dyscyplinie sportu – zapasach (styl klasyczny). Najsłynniejszym wychowankiem Bieżanowianki jest mistrz Polski i wielokrotny reprezentant kraju Kazimierz Michalik.

Obecnie klub prowadzi dwie sekcje – piłkarską i zapaśniczą. Skupia się przede wszystkim na szkoleniu młodzieży.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: KATARZYNA PUSTUŁKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-06-14
Data aktualizacji: 2016-06-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź