Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Prezydent Krakowa o decyzji Prezydenta RP w sprawie przepisów antysmogowych

To bardzo dobra wiadomość dla Krakowa – tak prezydent Jacek Majchrowski komentuje podpisanie ustawy antysmogowej przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Jesteśmy krajowym  liderem w walce z niską emisją a nowe przepisy pozwolą skuteczniej zwalczać smog – dodaje prezydent Krakowa.

Bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że prezydent Andrzej Duda podpisał dziś znowelizowaną Ustawę Prawo Ochrony Środowiska. Chcę podkreślić, że Kraków jako jedyny postanowił w tej sprawie działać na poziomie argumentów o charakterze merytorycznym, odkładając na bok, tworzone w ramach kampanii wyborczej, niewiele wnoszące, apele o zabarwieniu czysto politycznym. 

Znam Pana Prezydenta, dlatego nigdy nie wątpiłem w to, że jego decyzja zostanie podjęta w oparciu o przesłanki merytoryczne i jednocześnie nie będzie w żadnej mierze decyzją polityczną. 

Jestem przekonany, że argumenty przedstawione przez grupę krakowskich ekspertów na spotkaniu zorganizowanym z mojej inicjatywy z Ministrem Kancelarii Prezydenta RP Panem Wojciechem Kolarskim, w sposób znaczący przyczyniły się do podjęcia pozytywnej dla mieszkańców naszego miasta decyzji.

Pomimo stereotypów, funkcjonujących nawet w instytucjach publicznych, Kraków jest niezaprzeczalnym liderem działań związanych z likwidacją niskiej emisji w skali kraju. Dziś otrzymaliśmy nowe, oczekiwane narzędzie, które pozwoli nam na skuteczniejszą walkę z zanieczyszczeniami powietrza. Zdaję sobie jednak sprawę, że jest to dopiero początek drogi. Konieczne będzie przede wszystkim przyjęcie i dalsza weryfikacja całego szeregu aktów prawnych pod kątem działań ograniczających uciążliwość niskiej emisji. Jak do tej pory tak i teraz deklaruję, że Kraków nadal będzie służył swoją wiedzą i doświadczeniem, by wspierać wszystkich, od których decyzji i działań zależy jakość powietrza.


Jacek Majchrowski
Prezydent Miasta Krakowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-10-06
Data aktualizacji: 2015-10-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź