Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pediatria po remoncie [WIDEO|FOTO]

We wtorek (8 września), w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie został otwarty wyremontowany Oddział Pediatryczny. Remont udało się przeprowadzić dzięki pomocy finansowej fundacji z Niemiec - „Knorr – Bremse Global Care". W wydarzeniu wzięli udział Jacek Majchrowski, prezydent Miasta Krakowa oraz Heinz Hermann Thiele, prezes koncernu Knorr-Bremse.

Dla małych pacjentów, z okazji uroczystości na Oddziale Pediatrycznym, przygotowano niespodziankę: specjalny występ w Szpitalu zorganizował Piotr Piecha, aktor Teatru Ludowego w Krakowie. Na widowni nie zabrakło także maluchów z innych oddziałów dziecięcych. 

Koncern Knorr-Bremse z główną siedzibą firmy w Monachium jest wiodącym producentem systemów hamulcowych do pojazdów szynowych i użytkowych na rynku światowym. W 2014 r. koncern osiągnął obroty w wysokości 5,2 mld euro, zatrudniając ponad 23 tys. pracowników na całym świecie.
Fundacja Global Care powstała w styczniu 2005 r., jej celem była pomoc ofiarom Tsunami. Obecnie Fundacja pomaga ludziom na całym świecie, a jej misją jest niesienie wsparcia dla osób, które ucierpiały w wyniku katastrof ekologicznych, wypadków, konfliktów zbrojnych, ubóstwa i chorób, jak również pomoc w sektorze edukacji i infrastruktury społecznej. Dotychczas na całym świecie przeprowadzono 165 projektów w 50 państwach, pomagając tym samym 508 tysiącom potrzebującym.

Loading the player...

Pomoc Fundacji dotarła również do Polski. Dzięki niej, Oddział Pediatryczny stał się bardziej przyjazny. Całkowity remont Oddziału (koszt - 0, 5 mln zł), trwał od grudnia 2014 roku do kwietnia 2015 roku. Nowe wyposażenie sali pomogło stworzyć miejsce, w którym mali pacjenci wraz z rodzicami będą czuli się komfortowo. Nastawienie psychiczne pacjentów jest ważne, dlatego planując remont zadbano o wesołe kolory, wygodne łóżeczka, nowe łazienki i kąciki higieniczne, szczelne okna i nowe kaloryfery, wszystko to wraz z profesjonalną opieką medyczną będzie pomagać dzieciom w szybkim powrocie do zdrowia.


Oddział prowadzi diagnostykę i leczenie szerokiego zakresu chorób dziecięcych z ukierunkowaniem na schorzenia kardiologiczne i alergologiczne. Jako jeden z nielicznych Oddziałów Pediatrycznych w Polsce został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem w ogólnopolskim konkursie „A w naszym Szpitalu jest najlepiej" organizowanym przez Polskie Towarzystwo Pediatryczne.


Na oddziale jest 36 łóżek. Podzielony jest na odcinek niemowlęcy, w którym leczone są niemowlęta do drugiego roku życia oraz odcinek dzieci starszych do osiemnastego roku życia. W ciągu roku hospitalizowanych jest ok. 1300 dzieci.

Więcej w FOTO GALERII

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-09-08
Data aktualizacji: 2015-09-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź