Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych – informacje praktyczne

2021-10-26

Zachęcamy do zapoznania się z naszym informatorem w związku ze zbliżającymi się uroczystościami Wszystkich Świętych. To kompendium wiedzy na temat zmian w komunikacji miejskiej i organizacji ruchu drogowego w obrębie krakowskich cmentarzy. Zawiera ono także informacje praktyczne dotyczące infrastruktury cmentarnej, pomocy dla osób niepełnosprawnych i orientacyjne plany nekropolii.

Kraków doceniony przez Rzecznika Praw Obywatelskich

2021-10-26

Kraków został doceniony przez Rzecznika Praw Obywatelskich za rozwiązania wprowadzone w czasie pandemii COVID-19. Znajduje się wśród nich opracowanie specjalnych procedur w zakresie bezpieczeństwa, podczas przyjmowania nowych osób do domów pomocy społecznej.

XVIII Międzynarodowy Festiwal Zaduszki Organowe im. prof. Jana Jargonia

2021-10-25

Krakowskie Forum Kultury zaprasza wszystkich sympatyków muzyki sakralnej oraz organowej na 18. edycję Międzynarodowego Festiwalu Zaduszki Organowe im. prof. Jana Jargonia. Koncerty odbywać się będą w krakowskich kościołach, od 30 października do 9 listopada.

MOPS dba o zapomniane groby

2021-10-26

Za kilka dni święto Wszystkich Świętych. Odwiedzimy groby naszych bliskich, zapłoną znicze. Na cmentarzu Batowickim są groby osób, które zmarły w samotności lub ich rodziny nie mogły zorganizować ich pogrzebu. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie nie tylko organizuje w takich sytuacjach pochówek, ale także przez cały rok dba o mogiły. W te szczególne dni pamiętajmy o takich miejscach, zapalając znicz.

Krakowskie inwestycje z dofinansowaniem z „Polskiego Ładu”

2021-10-26

Budowa Centrum Muzyki w Cichym Kąciku, budowa Domu Pomocy Społecznej przy ul. Praskiej oraz zagospodarowanie parku rzecznego „Ogród Płaszów” otrzymają bezzwrotnie dofinansowanie w wysokości 134 mln zł. Rozstrzygnięto pierwszą edycję pilotażowego naboru wniosków w ramach rządowego funduszu „Polski Ład”.

Miasto pomaga seniorom dotrzeć na groby bliskich

2021-10-26

Miasto realizuje usługę skierowaną do seniorów 80+ i osób 65+ z niepełnosprawnościami, która ma na celu pomoc w dotarciu do grobów bliskich. Uprawnieni krakowianie mogą z niej korzystać w poniedziałki, środy i piątki w godz. 10.00-14.00 na terenie cmentarzy komunalnych: Rakowice, Prądnik Czerwony, Grębałów.

Kraków dołącza do „Alarmu dla klimatu”

2021-10-26

W piątek, 29 października, Kraków włączy się w ogólnopolską akcję „Alarm dla klimatu”. W tym dniu kładka o. Bernatka oraz wieża telewizyjna firmy Emitel na Krzemionkach zaświecą się na kolor zielony.

Kora będzie miała swój skwer w Krakowie?

2021-10-26

Zielony skwer na Zwierzyńcu może nosić imię Olgi Jackowskiej „Kory”. Decyzję w tej sprawie podejmą radni Krakowa podczas najbliższej sesji Rady Miasta Krakowa – w środę, 3 listopada. Nazwanie skweru u zbiegu ulic Juliana Fałata i Bolesława Prusa imieniem jednej z najbardziej charyzmatycznych i wybitnych postaci w historii polskiego rocka będzie stanowić hołd dla jej twórczości oraz związków z Krakowem.

Elżbieta Łapczyńska laureatką Nagrody Conrada!

2021-10-25

Elżbieta Łapczyńska, autorka wydanego przez Biuro Literackie „Bestiariusza nowohuckiego”, została laureatką Nagrody Conrada. Pisarka zdobyła wyróżnienie dzięki głosom czytelników i decyzji kapituły. Zwyciężczyni odebrała statuetkę podczas gali, która odbyła się w niedzielę w ICE Kraków. Elżbieta Łapczyńska otrzyma nagrodę finansową w wysokości 30 tys. złotych. Wyróżniona książka będzie promowana na łamach „Tygodnika Powszechnego”.

O Wesołej podczas Międzynarodowego Biennale Architektury

2021-10-26

Wesoła może być wizytówką Krakowa. Już w najbliższą środę, 27 października, temat zagospodarowania poszpitalnego terenu będzie przedmiotem dyskusji podczas Międzynarodowego Biennale Architektury.

Znajdź komunikat