Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Kraków wspiera seniorów w sprzątaniu mieszkań

2024-03-01

Miasto Kraków uruchomiło program „Czysty dom”. Seniorzy powyżej 80 roku życia oraz osoby niepełnosprawne 70+ mogą zamówić sprzątanie mieszkania. Usługa jest bezpłatna i będzie realizowana pilotażowo do końca roku.

Centrum Wielokulturowe z nową siedzibą i ofertą dla mieszkańców

2024-02-29

1 marca została otwarta nowa siedziba Centrum Wielokulturowego i Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców. Jest to miejsce spotkań i integracji całej wielokulturowej społeczności Krakowa. W budynku na tętniącym życiem Zabłociu zarówno Polacy, jak i obcokrajowcy mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach kulinarnych, koncertach czy wieczorach zapoznawczych.

Dlaczego taryfa odległościowa a nie przystankowa?

2024-02-28

W rożnych miastach są różne zasady planowania transportu zbiorowego. W Krakowie mamy linie autobusowe przyśpieszone, przystanki na żądanie i elastyczną siatkę połączeń. Umożliwia ona podróżowanie do tego samego miejsca różnymi liniami i po innej trasie. Dlatego miasto proponuje dodatkowy bilet odcinkowy, który uzupełni obowiązującą taryfę. Z proponowanej taryfy będą korzystać tylko ci pasażerowie, którzy ją wybiorą, bo uznają, że jest dla nich opłacalna.

Plan ogólny podstawowym dokumentem planistycznym dla miast

2024-02-22

Plan ogólny to nowe narzędzie planistyczne, które do końca 2025 musi zastąpić studium gminne. To efekt ostatniej nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Oświadczenie prezydenta Krakowa

2024-03-01

Jak już Państwo wiedzą, prokuratura postawiła mi zarzuty, polegające na niedopełnieniu obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych przez inną osobę. Chodzi o dotacje na prace konserwatorskie w kamienicy na rogu ul. Gołębiej i ul. Wiślnej, należącej do przedsiębiorcy, który jest członkiem rodziny mojej byłej zastępczyni.

Zdrowie dla wszystkich – badania profilaktyczne i wykłady edukacyjne

2024-03-01

Bezpłatne badania, wykłady, pokazy, stoiska podmiotów zajmujących się zdrowiem, profilaktyką, leczeniem i rehabilitacją, porady i konsultacje ekspertów, muzykoterapia, warsztat florystyki, kącik edukacyjny dla najmłodszych – z tego wszystkiego będą mogli skorzystać krakowianie, którzy w sobotę, 9 marca odwiedzą Klaster Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22.

„Stop smog”: uzyskaj dofinansowanie

2024-03-01

Nawet 53 tysiące zł na wymianę starych, ponad 10-letnich urządzeń grzewczych na ogrzewanie niskoemisyjne oraz na termomodernizację budynku można otrzymać w ramach programu „Stop smog”. Wnioski o udzielenie dotacji będzie można składać od 4 do 29 marca. Nie czekaj, złóż wniosek, uzyskaj dofinansowanie i przyczyń się do poprawy powietrza w naszym mieście!

Rowery Park-e-Bike powracają na ulice Krakowa!

2024-02-29

Od jura, 4 marca, krakowianie znów będą mogli korzystać z miejskiego systemu rowerowego Park-e-Bike. Elektryczne jednoślady, tak jak dotychczas, można będzie wypożyczać na czterech krakowskich parkingach Park & Ride.

Trwa rekrutacja do krakowskich przedszkoli

2024-03-01

1 marca rozpoczęła się elektroniczna rekrutacja do samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w samorządowych szkołach podstawowych na rok szkolny 2024/2025. Rodzice mogą składać wnioski do 29 marca. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 19 kwietnia o godz. 9.00.

Wymiana zwrotnicy na pętli „Dąbie” – tak pojadą tramwaje

2024-02-22

W ten weekend służby serwisowe będą wymieniać zwrotnicę na pętli „Dąbie”. W związku z tym wstrzymany zostanie ruch tramwajów na odcinku od ronda Grzegórzeckiego do ronda Czyżyńskiego. Zmiany dotkną linie tramwajowe nr 1, 14, 22, i 62.

Znajdź