Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Debata olimpijska w Radiu Kraków

Zwolennicy i... pusty fotel dla przedstawiciela przeciwników. W studiu im. R. Bobrowskiej w Radiu Kraków odbyła się - we współpracy z portalem Onet - debata przed referendum w sprawie Igrzysk.

W dyskusji wzięli udział szefowa komitetu konkursowego Kraków 2022 Magdalena Sroka, Bogusław Kośmider przewodniczący krakowskiej rady miasta i dziennikarz ekonomiczny Wojciech Żurawski. Zabrakło Tomasza Leśniak. Przedstawiciel Inicjatywy Kraków przeciw Igrzyskom nie dotarł na spotkanie mimo potwierdzenia naszego zaproszenia.

W studiu imienia Romany Bobrowskiej padły pytania wielokrotnie zadawane już przez mieszkańców miasta, którzy 25 maja będą musieli zagłosować w referendum. Magdalena Sroka, wiceprezydent Krakowa i szefowa Komitetu Konkursowego Kraków 2022 tłumaczyła, ile to tak naprawdę jest te 4,5% wkładu Krakowa w budżet Igrzysk: - To około 300 milionów. Tyle Kraków planuje wydać na ZIO. Musimy rozróżnić, że jest budżet organizacyjny, czyli na inwestycje, które muszą powstać, a zatem obiekty sportowe i wioska. Jest jeszcze budżet łączny dla Małopolski. To 7 miliardów złotych. Pozostała część, czyli te 21-25 miliardów, to wydatki na inwestycje, które są zaplanowane w Małopolsce czasami nawet do 2049 roku - podkreślała Sroka.

Relacja z debaty: www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/KORI-9K5GCX

Zapis całej debaty: www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/JGAA-9K5NL3

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-05-16
Data aktualizacji: 2014-05-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź