Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

ZIO 2022 – debata w Hotelu Kossak

Magdalena Sroka – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa i Przewodnicząca Komitetu Konkursowego Kraków 2022 wzięła udział w debacie poświęconej staraniom Krakowa o organizację ZIO 2022. Spotkanie, które poprowadził Grzegorz Stawowy – przewodniczący klubu radnych PO Rady Miasta Krakowa, odbyło się w Hotelu Kossak.

Spotkanie organizowane przez klub radnych Platformy Obywatelskiej było pierwszym z cyklu czterech debat, które poświęcone będą każdemu z tematów pytań krakowskiego referendum zaplanowanego na 25 maja.

W pierwszej dyskusji, dotyczącej Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Krakowie, udział wzięli: Magdalena Sroka – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa i Przewodnicząca Komitetu Konkursowego Kraków 2022 oraz Tomasz Leśniak – inicjator i szef stowarzyszenia Kraków Przeciw Igrzyskom.

Debata poświęcona była kwestiom finansowym, organizacyjnym i społecznym związanym z organizacją ZIO w 2022 r. Rozmawiano m.in. o obiektach sportowych i ich wykorzystaniu po zakończeniu ZIO – Magdalena Sroka mówiła m.in. o tym, że Stadion Cracovii będzie wykorzystywany przez cały rok (podczas ZIO odbędą się na nim zawody hokeja mężczyzn), Wisła Arena podczas ZIO dostosowana będzie do rozgrywek hokeja kobiet, a po nich będzie wykorzystywana na potrzeby wielu innych dyscyplin sportowych, natomiast Kolna Arena przystosowana zostanie do tenisa i squash'a. Zwróciła także uwagę na to, że nowe funkcje wspomnianych obiektów, przyczynią się do wzrostu ich dochodów.

Podczas spotkania rozmawiano również o wpływie igrzysk na mieszkańców Krakowa. Według Tomasza Leśniaka największą obawą Krakowian jest wzrost opłat. Magdalena Sroka zapewniała, iż nie istnieje ryzyko podniesienia podatków dla mieszkańców.  Mówiła m.in. o wzroście PKB oraz ruchu turystycznego oraz o rozwoju sektora usług.

Kolejne spotkania dotyczyć będą: budowy metra w Krakowie (8 maja, czwartek); bezpieczeństwa oraz budowy systemu monitoringu wizyjnego w mieście (15 maja, czwartek); rozwoju i finansowania budowy sieci dróg rowerowych w Krakowie (22 maja, czwartek).

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-04-25
Data aktualizacji: 2014-04-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź