Komunikat archiwalny

Biegiem w Nowy Rok

31 grudnia, w samo południe z Rynku Głównego wyruszy najbarwniejszy Krakowski Bieg Sylwestrowy. Ósma edycja wydarzenia budzi duże zainteresowanie wśród miłośników aktywnego spędzania czasu. Udział w biegu potwierdziło ponad 800 osób.

Biegiem w Nowy Rok
Fot. www.krakow.pl

„W tegorocznej edycji biegu z pewnością padnie rekord frekwencji. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie zamknięta została możliwość zapisywania się do udziału w biegu za pośrednictwem internetowego formularza. Dla zainteresowanych, którzy nie skorzystali z tej formy zapisu pozostała możliwość zapisów bezpośrednich, które prowadzone będą w dniach 30-31 grudnia z Biurze Zawodów” – poinformował Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej podczas konferencji prasowej poprzedzającej bieg. Ze względów organizacyjnych zapisy zostaną zakończone w momencie przekroczenia liczby tysiąca uczestników.

Dla  uczestników  biegu  zostały  zaplanowane  dwa  dystanse:  Radosna  Dziesiątka (10 km)  oraz  Smocza  Piątka  (5 km). Trasa przygotowana na obydwóch dystansach jest prosta, płaska dzięki czemu wystartować może każdy. Wszyscy uczestnicy biegu wystartują z Rynku Głównego, a następnie ulicą Floriańską ul. Pijarską, Plantami i ul. Bernardyńską dotrą na Bulwar Czerwieński. Stamtąd zawodnicy, którzy zdecydują się na Smoczą Piątkę, ul. Podzamcze, Plantami oraz ul. Floriańską wrócą na Rynek Główny.  Uczestnicy biegu na 10 km Bulwarem Czerwińskim a następnie Bulwarem Inflanckim i Bulwarem Kurlandzkim dotrą w okolice mostu Powstańców Śląskich, powrócą tą samą drogą i wbiegną na trasę Smoczej Piątki na wysokości ul. Podzamcze.

Tradycją jest, że większość uczestników biegu występuje w barwnych strojach nawiązujących do radosnego, karnawałowego nastroju. W tym roku wyróżnionych nagrodami zostanie 10 najciekawszych pomysłów. Na nagrodę może liczyć także najciekawiej przebrana para. Warunek: musi wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce. W zeszłym roku duże uznanie zyskali m.in.: pszczółka, milicjanci,  telefon dotykowy oraz smok.

Choć rywalizacja o wynik sportowy w Krakowskim Biegu Sylwestrowym schodzi na drugi plan, organizatorzy wydarzenia - Miasto oraz Krakowski Klub Biegacza Dystans -przygotowali nagrody dla tych, którzy postanowią walczyć o pierwszeństwo na mecie. Nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca wśród kobiet i mężczyzn w Radosnej  Dziesiątce i  Smoczej  Piątce.

Uczestnicy biegu, po jego zakończeniu, otrzymają pamiątkowy medal oraz ciepłe napoje i posiłek. Regulamin biegu można znaleźć na stronie internetowej  Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Biegowi będą towarzyszyć utrudnienia w ruchu. W godzinach 11.35 – 13.15 wyłączone z ruchu będą ul. Idziego oraz ul. Podzamcze. (MS)

Tagi: sport, kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także