Start rozwiń menu

Dla dziennikarzy rozwiń

Biuro Prasowe rozwiń

Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Inauguracja kampanii „Kraków w dobrym klimacie” – Akcja walentynki. Pokochaj planetę

data: poniedziałek, 14 lutego

godzina: 12.00

miejsce: pl. Wszystkich Świętych

Rozpoczynamy kampanię „Kraków w dobrym klimacie”, która będzie przybliżać krakowianom tematykę wpływu zmian klimatu na ich życie, a także pomoże odpowiedzieć na pytanie jak każdy z nas może przeciwdziałać temu zjawisku.

Kampanię inaugurujemy wydarzeniem „Akcja Walentynki. Pokochaj planetę”. W poniedziałek, 14 lutego o godz. 12.00 przed magistratem, na pl. Wszystkich Świętych, krakowianie będą mogli oddać niepotrzebne elektroodpady, a w zamian otrzymać jedną z 10 tysięcy domowych roślin, które – odpowiednio pielęgnowane – wpłyną pozytywnie na klimat.

Tego samego dnia, również o godz. 12, na pl. Wszystkich Świętych – zgodnie z kilkuletnią tradycją – Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania i Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka rozdadzą mieszkańcom budki lęgowe. Budki, powstałe z materiałów z odzysku, wpisują się w kampanię „Kraków w dobrym klimacie”, pokazując, że wiele rzeczy codziennego użytku można wykorzystać na nowo, w innej formie.

Dodatkowo, także w poniedziałek, na placu Wszystkich Świętych będzie się można zapoznać z ofertą edukacyjną Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”.

 

Monika Chylaszek

rzecznik prezydenta Krakowa

Wydziału Komunikacji Społecznej

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-02-11
Data aktualizacji: 2022-02-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź