Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

STARSZE WPISY

Nowe narzędzie do walki o czyste powietrze (27 kwietnia 2017)

2017-04-27

Wiosna, deszczowa i wietrzna pogoda sprzyja krakowskiemu powietrzu. Od wielu dni w Krakowie możemy oddychać pełną piersią. Czasem mówi się, że od wiosny do jesieni staramy się zapomnieć, że mamy problem ze smogiem. Ale to nieprawda. Właśnie teraz sporo się w tej sprawie dzieje. Przede wszystkim mam na myśli nową uchwałę sejmiku województwa dla Krakowa. Muszą o niej wiedzieć ci, przed którymi ciągle jeszcze jest likwidacja pieca węglowego.

Zasadź drzewo, zgłoś projekt (20 marca 2017)

2017-03-20

Gdy Państwo będziecie czytać ten felieton – jestem się w stanie założyć – że media będą pełne komentarzy dotyczących liczby projektów, które mieszkańcy zgłosili w ramach budżetu obywatelskiego. Dziś, gdy to piszę, jesteśmy na półmetku, a do urzędu wpłynęło ich dwadzieścia trzy. Projekty można zgłaszać do 31 marca, ale już słyszę, że tegoroczny BO poniósł porażkę.

Zasadź drzewo, zgłoś projekt (20 marca 2017)

2017-03-20

Gdy Państwo będziecie czytać ten felieton - jestem się w stanie założyć - że media będą pełne komentarzy dotyczących liczby projektów, które mieszkańcy zgłosili w ramach budżetu obywatelskiego. Dziś, gdy to piszę, jesteśmy na półmetku, a do urzędy wpłynęło ich dwadzieścia trzy. Projekty można zgłaszać do 31 marca, ale już słyszę, że tegoroczny BO poniósł porażkę.

Przetrwać epidemię z jak najmniejszymi konsekwencjami (17 kwietnia 2020)

2020-04-20

Do tej z pory mówiliśmy tylko o zdrowiu. Koronawirus wpływa bowiem na nasze zdrowie, ale sądzę, że jest już ten czas, żeby zacząć myśleć o naszych dochodach. Niestety, stan epidemii uderza w nasze portfele, indywidualne, ale także w portfel miasta. Chciałem zwrócić Państwa uwagę na to, jak budżet miasta w ogóle wygląda.

Kraków to nie tylko turyści – ich brak jest nieszczęściem dla wszystkich (18 kwietnia 2020)

2020-04-20

Puste ulice centrum miasta, bez mieszkańców i turystów, wywołują bardzo emocjonalne komentarze w sieci. Pozwolę sobie włączyć się do dyskusji z dwiema uwagami.

Tu chcę żyć. Kraków 2030 (1 marca 2017)

2017-03-01

Już niebawem na krakowskich ulicach zobaczą Państwo plakaty z takim właśnie hasłem. Oznacza to, że prace nad Strategią Rozwoju Miasta Krakowa weszły w kolejną fazę. Mamy już przygotowany szkielet dokumentu, ale bez Państwa pomysłów i pomocy nie będzie on kompletny. Zapraszam wszystkich do współpracy!

List w sprawie reformy oświaty (15 lutego 2017)

2017-02-15

Szanowni Państwo!

Reforma oświaty stała się faktem. We wrześniu, dzisiejsi szóstoklasiści nie pójdą już do gimnazjum, ale zostaną ze swoimi nauczycielami i gronem kolegów w siódmej klasie.

Odezwa do mieszkańców w sprawie smogu (1 lutego 2017)

2017-02-01

Szanowni Państwo!

Ostatnie dni pozwoliły wielu z nas osobiście przekonać się, jak wielkim i poważnym zagrożeniem jest smog. W Krakowie już od dawna wiemy, że warto walczyć o czyste powietrze. Po raz pierwszy jednak na taką skalę problem zobaczyła cała Polska. Nie traktujmy ostatnich dni jako porażki. Teraz jest nas więcej.  Więcej jest osób świadomych zagrożenia i chcących poprawić jakość powietrza w Polsce. Wykorzystajmy to! Tu chodzi o nasze życie i zdrowie!

Podcinanie gałęzi… (5 stycznia 2017)

2017-01-05

Zakup ekologicznego taboru komunikacji miejskiej, wymiana pieców, bezpłatne przejazdy komunikacją miejska dla kierowców w dni z przekroczonymi normami zanieczyszczenia powietrza, dodatkowe zmywanie ulic, zakładanie parków i dosadzanie roślin pyłochwytnych, itd., itd…  Wydaje się, że nikomu nie trzeba tłumaczyć, że wszystkie takie działania kosztują i potrzebujemy na nie pieniędzy.  A jednak są tacy, którzy lubią podcinać gałąź, na której wszyscy siedzimy i jeszcze się tym chwalą.

Znajdź