Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Sport - Przyjaciel Sportu A.D. 2010

Pani Zofia Czupryna oraz firma „Elektromontaż Kraków S.A.” zostali laureatami honorowych tytułów „Przyjaciel Sportu A.D. 2010”. Statuetki za działalność na rzecz rozwoju sportu w Krakowie przyznane zostały po raz jedenasty.

Podczas uroczystości która odbyła się w czwartek, 30 czerwca, Pani Zofia Czupryna nagrodzona została w kategorii „najciekawsza forma i efektywność wspierania kultury fizycznej na terenie Miejskiej Gminy Kraków w 2010 roku”. Firma „Elektromontaż Kraków S.A.” dostała natomiast wyróżnienie „za najwyższy wkład finansowy w rozwijanie kultury fizycznej poprzez pomoc udzielaną sportowcom lub organizacjom sportowym działającym na terenie Gminy Miejskiej Kraków w 2010 roku”.

Pani Zofia Czupryna to wybitna i zasłużona działaczka Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, działająca w nim społecznie od 41 lat. Od 1970 r. była członkiem a później sekretarzem Zarządu Wojewódzkiego Krakowskiego TKKF. Od 1991 r. pełniła funkcję prezesa Krakowskiego a następnie Małopolskiego TKKF. Jest twórczynią i realizatorką wielu wartościowych programów promujących wśród krakowian zdrowy i aktywny styl życia, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, rodzin i seniorów – zwłaszcza ze schorzeniami cywilizacyjnymi oraz najsłabszych ekonomicznie i społecznie. Pod jej kierownictwem Małopolskie TKKF aktywnie uczestniczy w realizacji państwowych i samorządowych programów służących upowszechnianiu kultury fizycznej organizując wiele imprez, w których uczestniczy średnio 600 tysięcy osób rocznie.

Dzięki jej zaangażowaniu i przewodnictwu Małopolskie TKKF zostało odznaczone w 2009 r. przez Marszałka Województwa Małopolskiego „Kryształem Soli” za całokształt działalności.

Za swoją działalność Laureatka została odznaczona kolejno: Brązowym, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W Krakowie wyróżniona: Złotą Odznaką „Za zasługi dla Ziemi Krakowskiej”, odznaką „Za pracę społeczną dla Miasta Krakowa” oraz „Medalem Komisji Edukacji Narodowej”. Mimo wieku laureatka pozostaje nadal aktywną działaczką Zarządu Wojewódzkiego MTKKF.

Drugi z laureatów, firma „Elektromontaż Kraków S.A.”, od przeszło 20 lat związana jest z Towarzystwem Sportowym „Wisła”, poprzez systematyczne wsparcie w zakresie prac remontowo-budowlanych. Ostatnio były to remonty instalacji elektrycznych w obiektach sportowych TS Wisła (głównie hale sportowe). Remonty znacząco wpłynęły na jakość usług oferowanych przez TS Wisła i jednocześnie pozwoliły obniżyć koszty eksploatacji obiektów. Oprócz TS „Wisła” firma w sposób ciągły wspiera inne stowarzyszenia kultury fizycznej w podobny sposób poprzez nieodpłatne świadczenie usług remontowych oraz pomoc finansową. (MS)

1
Michał Sobolewski
2
Michał Sobolewski
3
Michał Sobolewski
4
Michał Sobolewski
5
Michał Sobolewski
6
Michał Sobolewski
7
Michał Sobolewski
8
Michał Sobolewski
1
2
3
4
5
6
7
8
pokaż metkę
Osoba publikująca: JERZY GĄSIOROWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Sportu
Data publikacji: 2011-07-05
Data aktualizacji: 2011-07-05
Powrót