Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Dokument archiwalny

PRZYJACIEL SPORTU A. D. 2015

Już za nami kolejna edycja konkursu o honorowy tytuł „Przyjaciela Sportu”. Jest to nagroda dająca szansę na wyróżnienie wszystkich tych, którzy pomysłowo i skutecznie promują działania dotyczące kultury fizycznej, a także firmy finansowo wspierające krakowski sport.

 

W dniu 24 czerwca 2016 roku tytuł "Przyjaciela Sportu A.D. 2015" otrzymali Andrzej Wiśniewski oraz Firma COMARCH SA. W uroczystości wzięli udział m.in. Bogusław Kośmider – Przewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz Janusz Kozioł – Doradca Prezydenta ds. Sportu.

– Ta nagroda jest oznaką wdzięczności samorządu lokalnego oraz wszystkich krakowian za Państwa zaangażowanie w szerzenie sportu, które nie zawsze jest wystarczająco eksponowane. Teraz mamy okazję, aby Państwa docenić – powiedział podczas gali Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider.

Tegoroczna edycja „Przyjaciela Sportu” była to już szesnasta odsłona plebiscytu. W poprzednich latach wśród nagrodzonych znaleźli się między innymi: prof. Janusz Filipiak, Marcin Daniec i ks. Bronisław Fidelus, gen. Mieczysław Bieniek, a wśród firm: Enion SA i McDonald’s Polska Sp. z o.o. czy TAURON Polska Energia

Laureatów tegorocznej edycji konkursu wyłoniła specjalnie powołana Kapituła, w której skład weszli przedstawiciele krakowskiego środowiska sportowego, Rady Miasta Krakowa
i Wydziału Sportu UMK.

Laureatami zostali:

1. Andrzej Wiśniewski („za najciekawszą formę”)

2. COMARCH SA („za najwyższy wkład”)

Andrzej Wiśniewski, jest trenerem I klasy piłki ręcznej, z którą jest związany od wielu lat. W 1999 roku założył Uczniowski Klub Sportowy Krakowiak ’85. Od tego momentu dzieci i młodzież z Nowej Huty mają możliwość uprawiania popularnego szczypiorniaka. W następnych latach kolejne roczniki klubu uczestniczyły w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Piłki Ręcznej. Dzięki Andrzejowi Wiśniewskiemu zaczęto również organizować turnieje piłki ręcznej (Puchar Krakowiaka), które przybrały rangę międzynarodową. Dotychczas uczestniczyły w nich drużyny z Litwy, Chorwacji, Austrii, Szwajcarii, Czech, Finlandii, Niemiec i Polski. Andrzej Wiśniewski jest osobą, która poświęciła swoje życie piłce ręcznej i pracy z młodzieżą. W swojej  karierze pracował również jako trener klubowy m.in Hutnika Kraków.

Firma COMARCH SA konsekwentnie wpływa na rozwój Klubu Sportowego Cracovia, nie tylko poprzez organizowanie idealnych warunków do treningów i rozgrywania meczów drużyn piłkarskich i hokejowych, ale także angażując się mocno w szkolenie młodzieży w Cracovii, co przynosi widoczny efekt (przykład Bartosza Kapustki czy Mateusza Wdowiaka). COMARCH SA inwestuje nie tylko w kapitał ludzki, ale również w infrastrukturę, tak bardzo potrzebną do wychowania i rozwoju najbardziej utalentowanych zawodników. Centrum treningowe przy ul. Wielickiej 101 w Krakowie należy do najlepszych w województwie.

GALERIA ZDJĘĆ:

 

_SQU7706p_1.jpg
Grzegorz Liszki
_SQU7632p_1.jpg
Grzegorz Liszki
_SQU7656p_1.jpg
Grzegorz Liszki
_SQU7663p_1.jpg
Grzegorz Liszki
_SQU7665p_1.jpg
Grzegorz Liszki
_SQU7648p_1.jpg
Grzegorz Liszki
_SQU7693p_1.jpg
Grzegorz Liszki
_SQU7611p_1.jpg
Grzegorz Liszki
_SQU7706p_1.jpg
_SQU7632p_1.jpg
_SQU7656p_1.jpg
_SQU7663p_1.jpg
_SQU7665p_1.jpg
_SQU7648p_1.jpg
_SQU7693p_1.jpg
_SQU7611p_1.jpg
pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA PACHO
Podmiot publikujący: Wydział Sportu
Data publikacji: 2016-06-28
Data aktualizacji: 2016-06-28
Powrót