Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Rugby dla każdego

OPISU PROGRAMU >>>
Rugby dla każdego to innowacyjny program realizowany przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa przy współpracy z Nowa Huta Rugby Klub Kraków pod patronatem Polskiego Związku Rugby. Głównym celem programu jest popularyzacja rugby jako sportu pierwszego kontaktu dla dzieci, zachęcanie ich do zorganizowanej aktywności fizycznej w formie sportowej zabawy pod nadzorem przeszkolonych nauczycieli, instruktorów i trenerów. Kluczowym założeniem programu są działania profilaktyczne w zakresie zagrożeń przestępczością oraz zjawiskami patologicznymi, a także wykluczeniu dzieci z peryferyjnych obszarów Krakowa. Program zakłada wychowanie dzieci i młodzieży poprzez ich udział w systematycznych zajęciach sportowych rugby oraz zajęciach animacji sportowej w ramach innych dyscyplin sportowych z programowymi elementami profilaktyki wobec przemocy i uzależnień.

AKTUALNOŚCI:
Realizacja treningów w ramach programu Rugby dla każdego 2020​

 1. Przygotowywanie przez trenerów indywidualnych tygodniowych planów treningowych dla swoich grup wiekowych.
   
 2. Wysyłanie wiadomości (e-mail) z ćwiczeniami do samodzielnego wykonania w domu:
 • trening siłowy (młodzik – kadet, U14 – U16)
 • trening funkcjonalny
 • trening sprawnościowy np. sprawnościowy tor przeszkód
 • trening elementów technikcznych np. panowania piłki, pozycjonowania, pady i zaleganie z piłką

Monitoring postępów: zdjęcia, filmiki (pilotażowy filmik młodzików i kadetów: (https://www.youtube.com/watch?v=2rKFrnGbGxI&t=131s ), wiadomości o postępach i problemach od zawodników lub rodziców (grupy młodsze)

 1. Zdalne pokazy ćwiczeń, szczególnie w młodszych kategoriach. Wykorzystując do tego nasz kanał klubowy na YT https://www.youtube.com/channel/UCOKOq8UaYi2i99umvsgH0Vg
  oraz fanpage
   
 2. Analiza filmowa z odbytych treningów, obozów i zgrupowań. Wykorzystując do tego zgromadzony materiał filmowy, który odpowiednio obrobiony będzie publikowany na naszym kanale klubowym YT.

Monitoring pracy: dyskusja na założonych grupach w meesengerze (grupy starsze młodzik – kadet), wiadomości zwrotne od rodziców lub opiekunków (grupy młodsze mikrus – żak)

 1. Przepisy gry w rugby z wykorzystaniem materiałów Polskiego Związku Rugby oraz World Rugby. Wysyłanie fragmentów lub całych meczy do rodzinnej analizy. Komentarz i wspólna dyskusja z wykorzystaniem aplikacji meesenger, zoom lub whatsapp.
   
 2. Doradztwo w kwestiach zdrowego odżywiania się – krótka publikacja na stronie Rugby dla każdego.

Sztab szkoleniowy

NHRK Kraków

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Jakub Papierz
Podmiot publikujący: Wydział Sportu
powrót