Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Dokument archiwalny

Projekt Vital Cities realizowany w ramach programu Urbact III

Przejdź do:

OPIS PROJEKTU >>>

ARCHIWUM >>>

Projekt miał na celu zachęcenie mieszkańców do aktywności fizycznej zwłaszcza w uboższych mieszkalnych obszarach miasta, gdyż szczególny nacisk kładziony był na działania przeciwko wykluczeniu społecznemu. 

Zgodnie z założeniami projektu  przestrzeń publiczna powinna być planowana lub przeprojektowana tak, aby mieszkalne obszary miasta zamieniły się w łatwo dostępne miejsca do uprawiania sportu i rekreacji. Zaplanowanie układu ulic, systemu transportowego, ścieżek pieszych, biegowych i rowerowych, terenów zielonych, odpowiednie wyposażenie parków, placów zabaw oraz obiektów użyteczności publicznej, wszystko to może zachęcać mieszkańców z różnych grup wiekowych do aktywności fizycznej. Udogodnienia do uprawiania sportu i rekreacji powinny być lokowane w sąsiedztwie osiedli. Będą tym samym tworzyć zdrowsze, czystsze, bezpieczniejsze, bardziej przyjazne środowisku i atrakcyjne warunki do życia. 

Partnerzy projektu utworzyli platformę wymiany doświadczeń, pomysłów i dobrych praktyk stosowanych w ich własnych miastach. Wypracowane na poziomie międzynarodowym propozycje działań zostały  wdrożone na poziomie lokalnym. Rezultatem tych prac stało się opracowanie, w ścisłej współpracy z lokalnymi zainteresowanymi stronami, przez każde miasto partnerskie Lokalnego Planu Działań.

Poza liderem, którym było miasto Loulé i Krakowem, w projekcie uczestniczyły następujące miasta: Birmingham, Burgas i Eindhoven, Budapeszt, Den Bosch, Vestfold County, Rieti, Ústi nad Labem, Liepaja, Sibenik.

PROJEKT ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY

ARCHIWUM:

Podsumowanie projektu Vital Cities

Budapeszt (Węgry) 13 - 16 listopada 2017 r. konferencja z okazji zbliżającego się zakończenia realizacji projektu Vital Cities

Budapeszt (Węgry) oraz Loule (Portugalia) odwiedzili Kraków!

Warsztaty w Loule (Portugalia) oraz Rieti (Włochy)

Konferencja w Birmingham - wkraczamy w drugą fazę projektu!

Pierwszy etap projektu „Vital Cities” za nami

Konferencja podsumowująca pierwszą fazę projektu VITAL CITIES

Informacja na temat wizyty studyjnej w ramach programu „Vital Cities” 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Jerzy Gąsiorowski
Podmiot publikujący: Wydział Sportu
Data publikacji: 2015-11-30
Data aktualizacji: 2019-07-31
Powrót