Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Przyjaciel Sportu A.D. 2014

W czwartek (25 czerwca 2015 r.) prestiżowe wyróżnienie "Przyjaciela Sportu A.D. 2014" otrzymali Lidia Walczyk oraz Firma TAURON Polska Energia. W uroczystości wzięli udział m.in. Katarzyna Cięciak – Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Sportu, Bogusław Kośmider – Przewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz Janusz Kozioł – Doradca Prezydenta ds. Sportu.

Tytuł „Przyjaciela Sportu” to dowód uznania dla osób i firm działających na rzecz rozwijania i wspierania sportu w naszym mieście. Popularyzacja sportu to jeden z priorytetów polityki Miasta Krakowa – powiedziała podczas uroczystości Katarzyna Cięciak.

Tegoroczna edycja „Przyjaciela Sportu” to już piętnasta odsłona konkursu, w którym szansę na wyróżnienie mają wszyscy ci, którzy pomysłowo i skutecznie promują sport, a także firmy finansowo wspierające krakowski sport. W poprzednich latach wśród nagrodzonych znaleźli się między innymi: prof. Janusz Filipiak, Marcin Daniec i ks. Bronisław Fidelus, gen. Mieczysław Bieniek, a wśród firm: Enion SA i McDonald’s Polska Sp. z o.o.

Laureatów tegorocznej edycji konkursu wyłoniła specjalnie powołana Kapituła, w której skład weszli przedstawiciele krakowskiego środowiska sportowego, Rady Miasta Krakowa i Wydziału Sportu UMK.

Laureatami zostali:

1. Lidia Walczyk („za najciekawszą formę”)

2. TAURON Polska Energia („za najwyższy wkład”)

Lidia Walczyk jest związana z piłką ręczną od 55 lat; jest wieloletnim trenerem klasy mistrzowskiej w tej dyscyplinie, a także pracownikiem naukowym AWF w Krakowie. W 2014 r. została koordynatorem programu „Szczypiornista szkoła” – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Sportu i Turystyki, Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej i Urzędu Miasta Krakowa. Adresatami programu w Krakowie są dzieci
i młodzież.

Firma TAURON Polska Energia od wielu lat angażuje się w działalność społeczną i sportową. Na początku 2014 r. dołączyła do grona partnerów stowarzyszenia Siemacha otrzymując tytuł Sportowy Partner Siemachy. Firma wspiera działalność Akademii Sportu Progres oraz projekty społeczne realizowane w Centrach Rozwoju Com-Com Zone: Piłkarski Dzień Dziecka z TAURONEM, Jerzy Dudek TAURON CUP, Pływam z TAURONEM oraz Juliada.


GALERIA ZDJĘĆ Z WRĘCZENIA WYRÓŻNIENIA

przyjaciel sportu 2014 przyjaciel sportu 2014

pokaż metkę
Osoba publikująca: JERZY GĄSIOROWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Sportu
Data publikacji: 2015-07-30
Data aktualizacji: 2015-07-30
Powrót