Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

HalloWine – strasznie smaczny kiermasz

„HalloWine" to kiermasz dóbr doczesnych (i kulturalnych) na Małym Rynku w Krakowie, który odbywa się w ramach cyklu: Nieustający Festiwal Spowalniania Czasu (25-28 października 2012).

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

Od jakiegoś czasu, pod koniec października w Polsce zaczęły królować wydrążone dynie, pajęczyny, nietoperze oraz dzieci domagające się słodyczy. Wszystko z importu. A mamy przecież rodzime zmory i straszydła: wapierze, utopce, zmory, boginki, południce, rusałki, płanetniki, latawce, wodnice, strzygonie, licha, upiory, boruty, belzebuby, czarty, dusiołki, rokity... Środkowa Europa jest kolebką wielu przerażających stworzeń. Odkurzmy je!
Na Małym Rynku stanie klatka dla skazańców, pojawią się straszydła i upiory. Oryginalny Duch Banka będzie prześladować nierzetelnych kredytobiorców oraz niektórych mężów. Duch Dziejów – za niewielką opłatą - postraszy polityków. Dzieci, przez cały czas kiermaszu, będą straszone gratis! Do nabycia kołki osikowe z dedykacją.

Przez cztery dni będzie można kupić rozmaite wina (austriackie, bułgarskie, greckie, gruzińskie, rumuńskie, włoskie, słowackie, węgierskie, włoskie...), piwa czeskie i belgijskie, sery i wędliny polskie, austriackie, litewskie i włoskie, ryby wędzone. oliwy, chleby i słodycze (owoce w czekoladzie oraz holenderskie słodkie placuszki). Staną stoiska z biżuterią, ceramiką artystyczną i maskami demonów afrykańskich demonów.

HalloWine jest kolejną odsłoną Nieustającego Festiwalu Spowalniania Czasu. Inne imprezy cyklu to: „Gwiazdka Leniwców", „Tour de Fromage", „Dni Węgrzyna & CK Wino" , „Lato Leniwców" oraz „SzwejkFest".

Historia Festiwalu
Od roku 2009 Collegium Vini organizuje „Dni Węgrzyna" (dotychczas cztery edycje w Krakowie i jedna we Wrocławiu),  od 2010 – „Lato Leniwców" (pięć edycji), od 2012 - „SzwejkFest".

Od października 2009 Mondial Assistance i Collegium Vini .prowadzą w Warszawie „Klub Leniwca" , klub osób poważnych, które od czasu do czasu muszą być niepoważne – żeby móc być poważne.

Filmy ze spotkań i imprez znajdują się na: http://www.youtube.com/user/CollegiumVini

PLAKAT

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat