Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Polecamy

Kraków in Art | Art in Kraków

Kraków w sztuce współczesnych polskich artystów

2023-04-19

Kraków w sztuce | Sztuka w Krakowie – wystawa w Bunkrze Sztuki. W kolekcji Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie znajdują się liczne przykłady dzieł, których autorzy w oryginalny, nietypowy sposób korzystają z kulturotwórczego i symbolicznego potencjału miasta.

Mistrz dystopijnego surrealizmu – Zdzisław Beksiński

Mistrz dystopijnego surrealizmu – Zdzisław Beksiński

2023-04-19

Beksiński należy do wąskiego grona polskich artystów, których twórczość jest rozpoznawalna zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. W Nowohuckim Centrum Kultury prezentowane są na wystawie stałej.

Malowany tańcem Kraków

Malowany tańcem Kraków

2023-04-19

Kraków tańcem malowany to cykl przedstawień Baletu Dworskiego Cracovia Danza, autorstwa Romany Agnel, prezentowany w ramach Festiwalu Tańców Dworskich. Spektakle taneczne, dla których inspiracją stały się najważniejsze zabytki i dzieła sztuki Krakowa, przenoszą nas do najpiękniejszych i najbardziej znanych miejsc naszego miasta.

Oferta szkoleniowa IPH w Krakowie

2023-04-14

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą bezpłatnych szkoleń organizowanych przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Krakowie - Strona główna (iph.krakow.pl):

Legendy, magia i tajemnice średniowiecznego miasta na Google Arts & Culture

2023-03-29

„Kraków-wow” to pierwsza polska kolekcja poświęcona miastu, która jest już dostępna dla internautów na całym świecie. Google Arts & Culture, we współpracy z 13 krakowskimi instytucjami kultury, udostępnia nową kolekcję online. Projekt „Kraków-wow” to wirtualna podróż po polskiej stolicy królów, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Radni zdecydowali o powstaniu organizacji turystycznej

2022-07-25

Rada miasta zdecydowała o powstaniu Organizacji Turystycznej Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Jest to wynik działań zgodnych z rekomendacjami uchwalonej „Polityki zrównoważonej turystyki Krakowa na lata 2021–2028”. Dokument powstał w odpowiedzi na potrzebę odbudowy turystyki w Krakowie po zapaści spowodowanej pandemią.

„Blachy przewodnickie” w tematyce Twierdzy Kraków rozdane

2022-09-29

Podczas obchodów Światowego Dnia Turystyki we wtorek, 27 września, odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów absolwentom kursów przewodnickich. W tym roku do grona kwalifikowanych przewodników turystycznych po Krakowie dołączyło 25 osób.

Prezentacja działań w zakresie promocji turystycznej Miasta Krakowa

2022-05-19

Miasto Kraków wraz z partnerami podejmuje działania na rzecz odbudowy turystyki po COVID-19, uwzględniając również negatywny wpływ wojny w Ukrainie na ruch turystyczny. W naszym mieście uruchomione zostały akcje i kampanie promocyjne na rynkach krajowym i zagranicznym, zachęcające do przyjazdu do Krakowa, a także informujące o zasadach obowiązujących w naszym mieście.

Znajdź