Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków - Frankfurt o współpracy w dziedzinie pomocy społecznej

Dziś (3 czerwca, piątek) podpisane zostało porozumienie o współpracy w dziedzinie pomocy społecznej pomiędzy Miastem Kraków a Frankfurtem nad Menem. Mija 10 lat, od kiedy oba miasta związały się pierwszym dokumentem, w którym określono zakres współpracy na rzecz mieszkańców obu miast, którzy potrzebują wsparcia.

W porozumieniu ustalono najistotniejsze punkty współpracy, czyli podejmowanie działań pomocowych na rzecz dzieci, młodzieży, rodzin, osób starszych i osób niepełnosprawnych. Celem współpracy jest podwyższenie poziomu usług i działań instytucji pomocowych.

Przedstawiciele instytucji pomocowych Krakowa i Frankfurtu spotykają się, aby uczyć się od siebie, zastanawiać nad rozwiązaniami wspólnych problemów i chwalić się osiągnięciami.

Podpisanie porozumienia jest okazją do podsumowania wspólnych doświadczeń obu miast oraz podjęcia ustaleń dotyczących planów na dalszą współpracę w dziedzinie pomocy społecznej. Ze strony Miasta Krakowa porozumienie zostało podpisane przez Zastępcę Prezydenta ds. Edukacji i Spraw Społecznych Elżbietę Lęcznarowicz, a Frankfurt reprezentowała Daniela Birkenfeld - Członek Zarządu Miasta Frankfurtu ds. Społecznych, Seniorów, Młodzieży i Prawa. (JD).

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-06-03
Data aktualizacji: 2011-06-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź