Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Finał projektu „Uczeń – Obywatel”

26 maja w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbędzie się finał projektu edukacyjnego „Uczeń – Obywatel” zorganizowanego przez Ośrodek Edukacji Obywatelskiej Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie. Wydarzeniu patronuje Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, Jakub Kosek.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Celem projektu jest edukacja samorządowa i kształtowanie postaw obywatelskich młodzieży szkół krakowskich. Uczestnicy zapoznają się z historią, strukturą i funkcjonowaniem samorządu krakowskiego na szczeblu miejskim i dzielnicowym.

Moduł projektu koordynowany przez Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie opracowany został z myślą o uczniach klas ponadpodstawowych pod nazwą „Cykl spotkań samorządowych”. W czasie trwania projektu młodzież zapoznawała się ze strukturą i funkcjonowaniem samorządu lokalnego na szczeblu dzielnicowym i miejskim. Uczestniczyła m.in. w spotkaniach z przedstawicielami rady dzielnicy, radnymi miejskimi, jak również angażowała się w projekty realizowane na terenie dzielnic i uczestniczyła w sesjach Rady Miasta Krakowa.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Głodzińska
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2024-05-22
Data aktualizacji: 2024-05-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź