Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Nauka pierwszej pomocy dla uczniów krakowskich szkół podstawowych

Pierwsze edycje projektu „Krakowscy uczniowie ratują życie” spotkały się z wielkim zainteresowaniem i przyniosły wymierne korzyści przyczyniające się do zdobycia praktycznych umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów krakowskich szkół podstawowych. Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy im. „Szarych Szeregów” kolejny raz zaprasza do uczestnictwa w programie w roku szkolnym 2023/2024. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Rafała Komarewicza.

Kurs pierwszej pomocy w ramach akcji
Fot. Filip Radwański

Program „Krakowscy uczniowie ratują życie" to projekt, w ramach którego wszyscy uczniowie klas szkół podstawowych będą mogli odbyć profesjonalne kursy udzielania pierwszej pomocy. Umiejętność ta jest niezwykle przydatna, uczy bowiem jak zachowywać się w trudnych sytuacjach oraz pokonać lęk przed uratowaniem zdrowia i życia nie tylko najbliższych, ale również nieznanych osób. Wprowadzenie tego typu edukacji w szkołach jest konieczne, a przekazana przy tym uczniom wiedza – bezcenna.

Realizacja projektu „Krakowscy uczniowie ratują życie” w roku szkolnym 2023/2024 wzbogaci i urozmaici wiedzę teoretyczną dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także pozwoli im nabyć i utrwalić umiejętności praktyczne, kształtujące odpowiednie postawy w obliczu wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego.

Krakowscy radni uchwałą nr CXV/3116/23 z 5 lipca 2023 r. przyczynili się do uruchomienia stałego programu szkolnego „Krakowscy uczniowie ratują życie”. (Treść uchwały Rady Miasta Krakowa według druku 3500 znajduje się tutaj).

W roku szkolnym 2023/2024 program zakłada realizację szkoleń z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów wszystkich klas IV, VI i VIII krakowskich szkół podstawowych, z podziałem na etapy: Kurs wstępny - uczniowie klas czwartych; Kurs przypominający - uczniowie klas szóstych; Kurs utrwalający - uczniowie klas ósmych.

Terminy szkoleń wyznaczone zostaną i zaproponowane przez organizatora, z uwzględnieniem liczby oddziałów wszystkich klas IV, VI i VIII w danej szkole. Szkolenia rozpoczną się w listopadzie 2023 r. i zakończą w czerwcu 2024 r., co pozwoli na przeszkolenie około 24 tys. uczniów krakowskich szkół podstawowych. Można przeczytać o tym na Portalu Edukacyjnym.

Więcej szczegółowych informacji na temat organizacji oraz regulaminu projektu „Krakowscy uczniowie ratują życie” będzie można odnaleźć na stronie Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego im. „Szarych Szeregów” - http://centrum.ksos.pl/.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Głodzińska
Osoba publikująca: Joanna Górska
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2023-10-09
Data aktualizacji: 2023-10-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź