Start rozwiń menu
Znajdź w serwisie
POMOC:
  • Znak * (gwiazdka) zastępuje jeden lub więcej znaków, może być użyty na początku lub na końcu wyrazu

Wyniki wyszukiwania - znaleziono 436 pasujących obiektów:

I Święto Dzielnicy XI Podgórze Duchackie już 20 czerwca w Parku Kurdwanów

Mieszkańcy Podgórza Duchackiego będą mogli wspólnie świętować podczas pierwszej edycji Święta Dzielnicy XI. Wydarzenie odbędzie się 20 czerwca 2026 roku w Parku Kurdwanów w Krakowie i połączy występy artystyczne, koncerty znanych wykonawców, warsztaty oraz liczne atrakcje dla całych rodzin.

Kraków uczy ratować życie! Dołącz do bezpłatnych szkoleń z pierwszej pomocy

Wypadek, nagła utrata przytomności, zatrzymanie krążenia – w takich sytuacjach liczy się każda sekunda. W najbliższą sobotę, 20 czerwca, w 16 punktach Krakowa odbędzie się krajowy trening pierwszej pomocy, podczas którego każdy będzie mógł nauczyć się najważniejszych zasad ratowania życia. Bezpłatne szkolenia prowadzone przez przedstawicieli służb mundurowych są otwarte dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku i bez konieczności wcześniejszego zapisu.

135 lat Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

Ponad trzy wieki doświadczeń, tysiące uratowanych istnień i pokolenia ludzi gotowych nieść pomoc w najtrudniejszych chwilach. W Muzeum Lotnictwa Polskiego odbyły się uroczyste obchody 135-lecia Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Jubileusz stał się okazją do podziękowania ratownikom medycznym, lekarzom, pielęgniarkom, dyspozytorom i wszystkim pracownikom pogotowia za ich codzienną służbę na rzecz mieszkańców Krakowa i Małopolski.

Krakowskie projekty, które wyzwalają energię młodzieży

Pomysłowość krakowskich uczennic i uczniów nie zna granic – podczas wakacji w szkołach powstaną m.in. strefy gier i relaksu, mobilne studio podcastów, miniszklarnia z pomidorami. To tylko próbka tego, co najbardziej spodobało się młodzieży głosującej w szóstej edycji Krakowskiego Szkolnego Budżetu Obywatelskiego.

Bezpłatne szkolenie „(A)typowi”

Już jutro, 18 czerwca, w godz. 9.00–17.00, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UMK organizuje bezpłatne, ogólnodostępne szkolenie z reagowania w codziennych sytuacjach atypowych, obejmujące elementy symulacji i pierwszej pomocy, pn. „(A)typowi”, realizowane w ramach programu „Bezpieczny Kraków”

Kozłówek zaprasza na rodzinną imprezę

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Na Kozłówce” i Miasto Kraków zapraszają mieszkańców na piknik rodzinny. Impreza odbędzie się dziś, 14 czerwca, w godzinach od 15.00 do 21.00, na parkingu przy basenie Com-Com Zone, ul. Facimiech 32 oraz na pobliskich terenach zielonych.

Krakowscy uczniowie ratują życie

Finał programu „Krakowscy Uczniowie Ratują Życie”, organizowanego przez Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy im. „Szarych Szeregów” odbędzie się 23 czerwca 2026 r. na kortach tenisowych KSOS przy al. Powstania Warszawskiego 6 i będzie zwieńczeniem programu edukacyjnego promującego wiedzę oraz umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wydarzeniu temu patronuje Jakub Kosek, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Przeżywasz kryzys lub boisz się o bliską osobę? Sięgnij po pomoc

Problemy zdrowia psychicznego, w tym depresja, dotykają osób w różnym wieku, bardzo często także dzieci i młodzieży, rozwijają się stopniowo, kawałek po kawałku odbierając radość z codziennego życia. Dlatego tak ważne jest budowanie świadomości na ich temat i reagowanie na niepokojące sygnały. Bądźmy uważni na drugiego człowieka i dbajmy również o własne zdrowie psychiczne. Nie czekajmy, sięgajmy po pomoc – jak i gdzie, o tym poniżej.

Oto najlepszy kierowca MPK w Krakowie

Najlepszym kierowcą autobusu w 22. edycji konkursu „Bezpieczna jazda komunikacją miejską”, który odbył się w środę, 20 maja, na terenie zajezdni autobusowej Bieńczyce, został Piotr Przyjemski – kierowca z tejże zajezdni. To on najlepiej poradził sobie z testem z przepisów ruchu drogowego oraz zadaniami praktycznymi, zdobywając najwięcej punktów.

Piąty piknik sąsiedzki na Osiedlu Kabel

Piknik Sąsiedzki na Osiedlu Kabel już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń Dzielnicy XIII Podgórze. Co roku zielony teren w okolicach placu zabaw przy ul. Dworcowej 3 staje się miejscem spotkań mieszkańców, integracji sąsiedzkiej oraz wspólnej zabawy dla całych rodzin. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 23 maja, a wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.00.