Kraków dla Bejrutu

W listopadzie ruszy akcja Kraków dla Bejrutu. To tygodniowa kampania angażująca 10 kameralnych krakowskich księgarń w działania na rzecz dotkniętego tragedią Bejrutu. Jej głównym celem będzie zwiększanie świadomości i wrażliwości na potrzeby stolicy Libanu, która mierzy się z potężną skalą zniszczeń i kryzysem humanitarnym.

Kraków dla Bejrutu
Fot. Pixabay

Przez tydzień w 10 wybranych księgarniach Krakowa zorganizowana zostanie akcja, w ramach której część dochodu ze sprzedaży książek o tematyce bliskowschodniej zostanie przekazana za pośrednictwem Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz ofiar wybuchu w Bejrucie (https://www.pah.org.pl/SOSBEJRUT/).

Aby zachęcić klientów, księgarze stworzą listę książek wraz z rekomendacjami, które będą promowane w mediach społecznościowych księgarń, KMLU, KBF i Miasta Kraków.

Dodatkowym elementem kampanii będzie promocja literatury bliskowschodniej w miejskiej telewizji i innych lokalnych mediach. Jej osią będą filmy, na których włodarze miasta i ludzie kultury, przeglądając książki takich pisarzy jak np. Hooman Majd, Samar Yazbek czy Chulud Szaraf, będą zachęcać mieszkańców do udziału w akcji i przypominać, jak istotne jest rozwijanie świadomości i empatii.

Jako Miasto Literatury UNESCO Kraków będzie zachęcać inne polskie Miasta Kreatywne do włączenia się w akcję i zaangażowania księgarzy z Wrocławia, Katowic i Łodzi.

Listę krakowskich księgarń biorących udział w akcji poznamy już wkrótce.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie