Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ołomuniec – rodzinne poznawanie miasta

Ołomuniec to nie tylko miasto znane z licznych pięknych zabytków znajdujących się w centrum miasta w otoczeniu zieleni parkowej. Znaleźć tu można urokliwe uliczki i zaułki, ale też wiele innych atrakcji dla całej rodziny. 

Fot. Urząd Miasta Ołomuńca

Miasto można poznawać na wiele sposobów. Dzieci mogą wcielać się w role małych detektywów i odkrywać je przez zabawę „Podróż przez Ołomuniec z kotem Ola”.

Zwiedzanie Ołomuńca dla dzieci z kotem Ola

Aby zapoznać się bliżej z bogatymi dziejami miasta oraz historią pięknego, zabytkowego Ratusza, a także dowiedzieć się czegoś o zdobiącym go kalendarzu astronomicznym, należy odwiedzić trzy wystawy stałe znajdujące się w jego gmachu.  

Ratusz w Ołomuńcu

W historycznym centrum trzeba koniecznie zobaczyć najważniejszy zabytek - wpisaną na listę światowego Dziedzictwa UNESCO Kolumnę Świętej Trójcy oraz zaznać ochłody przy fontannie Oriona, która latem zamienia się w niekonwencjonalny brodzik.

Po zwiedzaniu można zrelaksować się w którymś z ołomunieckich parków. Znajdują się tam nowoczesne place zabaw z urządzeniami do wspinaczki, a w ich otoczeniu posadzono piękne rośliny.

Będąc w Forcie Koronnym nie zapomnijcie odwiedzić Fortu Nauka, interaktywnego centrum naukowego.

W mieście jest bogata sieć ścieżek rowerowych oraz tras dogodnych dla rolkarzy. Natomiast tych, którzy lubią wodne trakty zainteresuje z pewnością przejażdżka łodzią po spokojnych wodach rzeki Morawy.  

Ołomuniec. Łódź przycumowana do trawiastego brzegu rzeki Morawy

Nieco dalej od centrum miasta, znajdziecie również wiele atrakcyjnych miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi, jak choćby Ołomuniecki Aqua Park (z nowo otwartym parkiem aktywności 3D) czy też ogród zoologiczny usytuowany na Świętym Wzgórzu (Svatý Kopeček). Ciekawą propozycją może być również wystawa starych samochodów w  Veteran Arena.

Pogoda nie dopisuje? Nic nie szkodzi! W centrach dla dzieci znajdują się bogato urządzone miejsca zabaw dla najmłodszych, a rodzice mogą się tam zrelaksować przy filiżance smacznej kawy.

Ołomuniec jest miastem bez barier. Bez problemu można się po nim poruszać prowadząc  dziecięcy wózek. Zapewniony jest wygodny dostęp do zabytków, muzeów, hoteli i restauracji.

dzieci przy fontannie Oriona w Ołomuńcu

Miasto przygotowało tego lata atrakcyjną ofertę turystyczną: Jeśli odwiedzający zdecydują się na dwa noclegi w Ołomuńcu otrzymają specjalną kartę z wolnymi wstępami do wielu muzeów i atrakcji oraz mogą korzystać bezpłatnie z transportu miejskiego.

Z pełną aktualną turystyczną ofertą miasta na sezon letni można zapoznać się tutaj: https://letni.olomouc.eu/en/

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-08-09
Data aktualizacji: 2021-08-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź