Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ambasador Tajlandii na Mistrzostwach Polski Muaythai IFMA w Krakowie

Chettaphan Meksamphan, Ambasador Tajlandii w Warszawie, przyjechał do Krakowa, by wziąć udział w rozgrywanych u nas Mistrzostwach Polski Muaythai IFMA dla dzieci, kadetów, juniorów i seniorów oraz Mistrzostwach Polski Wai Khru i Kick Pads dla dzieci 6-11 lat.

Fot. Wiesław Majka

Uroczystość otwarcia mistrzostw, w której uczestniczył zarówno Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, jak i Ambasador Chettaphan Meksamphan odbyła się w hali sportowej III Liceum Ogólnokształcącego na os. Wysokim w Krakowie.  

Dzień przed otwarciem mistrzostw prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z panem ambasadorem w swoim gabinecie. Podczas spotkania ambasador wspomniał o zbliżającej się rocznicy 50 lat stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Królestwem Tajlandii. W związku z tym na przyszły rok planowane są wydarzenia promujące kulturę tego kraju, który u nas kojarzy się z aromatyczną kuchnią, relaksującym masażem i oczywiście tajskim kickboxingiem.

Muaythai to narodowy tajski sport walki o tysiącletniej tradycji, obecnie jest to wiodący sport narodowy i wizytówka Tajlandii na całym świecie. Mistrzostwa Europy Muaythai, które odbyły się we wrześniu 2014 roku były jedną z pierwszych imprez sportowych zorganizowanych w TAURON Arenie Kraków.

Zobacz zdjęcia ze spotkania w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa i z ceremonii otwarcia Mistrzostw Polski Muaythai IFMA

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-06-28
Data aktualizacji: 2021-07-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź