Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

Podpisanie umowy dot. Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023

Czas na wielkie sportowe emocje w Polsce

2022-05-18

Miasto Kraków i Region Małopolska zorganizują w przyszłym roku Igrzyska Europejskie. We wtorek, 17 maja, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie doszło do uroczystego podpisania umowy „Host City and Region Contract” pomiędzy Europejskim Stowarzyszeniem Komitetów Olimpijskich i gospodarzami igrzysk.

Marionetka Małej Amal (Little Amal) na ulicy Grodzkiej

Little Amal odwiedziła Kraków

2022-05-12

Mała Amal (Little Amal) gigantyczna, trzyipółmetrowa marionetka przywiozła niezbędną pomoc oraz spotkała się z mieszkańcami Krakowa i prezydentem Jackiem Majchrowskim, aby wspólnie z nimi przejść ulicami naszego miasta. Wydarzenie miało miejsce 13 maja o godz. 14.00 na Rynku Głównym. Postać wędruje po całej Europie (pokonała już ok. 8 tys. kilometrów), aby zwrócić uwagę na dramat tysięcy dzieci – najmłodszych uchodźców. Kraków jest jednym z trzech polskich miast wybranych do prezentacji lalki.

Wizyta Sekretarza Generalnego OWHC u Prezydenta Krakowa 9.05.2022

Wizyta Sekretarza Generalnego Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa

2022-05-09

9 maja 2022, w przededniu posiedzenia Rady Dyrektorów Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa (OWHC) w Evorze, Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z Mikhaëlem De Thyse, Sekretarzem Generalnym Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa.

Przekazanie przez fundację „Keimyung Caritas Volunteer Center” oraz Uniwersytet Dongsan Medical Centre darowizny na rzecz utworzenia w Krakowie centrum pobytu dla sierot wojennych

Pomoc z Korei Południowej na rzecz utworzenia w Krakowie centrum pobytu dla sierot wojennych

2022-05-10

Pracownicy Uniwersytetu Keimyung z Daegu, w Korei Południowej przekazali Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Krakowie darowiznę w wysokości stu tysięcy dolarów na rzecz utworzenia centrum pobytu dla sierot wojennych. Przekazanie symbolicznego czeku odbyło się 10 maja w Urzędzie Miasta Krakowa na ręce prezydenta Jacka Majchrowskiego.

Europa Nostra Heritage Hub

W Krakowie powstaje centrum sieci Europa Nostra na Europę Środkową

2022-05-10

W Krakowie powstanie oddział sieci Europa Nostra − Europa Nostra Heritage Hub. To pierwsze w tej części Europy centrum federacji Europa Nostra zrzeszającej europejskie organizacje zajmujące się dziedzictwem kulturowym. 9 maja – w Dniu Europy list intencyjny w sprawie utworzenia w naszym mieście Europa Nostra Heritage Hub podpisali prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i prof. Hermann Parzinger – prezydent wykonawczy Europa Nostra.

Wizyta Pana Mahamouda Guindo Dyrektora krakowskiego biura UNHCR 9.05.22

Dyrektor krakowskiego oddziału UNHCR z wizytą u Prezydenta

2022-05-09

Mahamoud Guindo przybył do Krakowa zaledwie kilka tygodni temu. Jego zadaniem jest utworzenie i koordynowanie prac lokalnego oddziału Biura Agencji ONZds. Uchodźców. Dotychczas UNHCR swoje przedstawicielstwo miało jedynie w Warszawie.

Podpisanie porozumienia Kraków UNICEF 22.04.2022

Kraków i UNICEF wspólnie troszczą się o najmłodszych uchodźców

2022-04-21

Kraków otrzyma blisko 80 milionów złotych na pomoc najmłodszym uchodźcom. To wsparcie jest możliwe dzięki współpracy miasta z UNICEF. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i zastępca dyrektora regionalnego UNICEF na Europę Środkową i Azję Philippe Cori podpisali dziś porozumienie, które przewiduje wspólne działania na rzecz uchodźców aż do końca 2022 r.

Mer Paryża w Krakowie

Mer Paryża odwiedziła Kraków

2022-04-14

Motywem przewodnim wizyty w Krakowie była pomoc dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

wizyta szefa chorwackiej dyplomacji u Prezydenta Miasta Krakowa

Wizyta Ministra Spraw Zagranicznych Chorwacji

2022-04-09

W sobotę, 9 kwietnia Minister Spraw Zagranicznych i Europejskich Republiki Chorwacji dr Gordan Grlić Radman złożył wizytę Prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu. W spotkaniu wziął udział Tomislav Vidošević, Ambasador Republiki Chorwacji oraz Konsul Honorowy tego kraju w Krakowie Paweł Włodarczyk.

Spotkanie online Prezydenta Krakowa z Ambasador Wielkiej Brytanii 30 marca 2022

Prezydent Krakowa spotkał się online z Ambasador Wielkiej Brytanii

2022-03-31

Wideokonferencja odbyła się w środę 30 marca br. O spotkanie poprosiła Ambasador Wielkiej Brytanii J.E. Anna Clunes. Szefowa brytyjskiej misji dyplomatycznej w Polsce chciała zapoznać się bliżej z sytuacją uchodźców z Ukrainy przebywających w Krakowie.

Znajdź