Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Innsbruck słucha mieszkańców! Międzypokoleniowe place zabaw i rekreacji

Ponad 80 placów zabaw w Innsbrucku wywoła błysk w oku każdego dziecka! W każdej dzielnicy tego austriackiego miasta znajdują się liczne miejsca do zabaw i harców na świeżym powietrzu. Szczególną popularnością cieszą  „leśne” place zabaw, usytuowane  w bezpośrednim sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych. Przyjazny dzieciom Innsbruck to bohater kolejnego odcinku cyklu „Family Fun in the City”.

Fot. Urząd Miasta Innsbruck

Do dyspozycji najmniejszych mieszkańców Innsbrucka przewidziano ponad 1.000 różnych przyrządów oraz sprzętów do zabawy i uprawiania sportu. Oprócz bieżących napraw i konserwacji miasto Innsbruck każdego roku przeprowadza dwa lub trzy generalne remonty miejskich placów zabaw – powiększa je  i odnawia.

Wysoki stopień zagęszczenia miast i zmiany klimatyczne wymagają perspektywicznego planowania i projektowania wysokiej jakości placów zabaw. Przy  modernizacji atrakcji dla dzieci, wprowadzaniu innowacji czy jakichkolwiek zmian Innsbruck przywiązuje szczególną wagę do aktywnej roli mieszkańców.

Nowoczesny plac zabaw w Innsbrucku

Foto: Urząd Miasta Innsbrucka

Niedawno w Insbrucku do użytku oddano nowy teren rekreacyjny. W ciągu zaledwie pięciu miesięcy (bo tyle trwała budowa nowego placu) powstała prawdziwa oaza zabawy o powierzchni aż 8.000 metrów kwadratowych. Jest ona wyposażona w wodną krainę zabaw, zjeżdżalnie, ścianki do wspinaczki i dużą piaskownicę. Obowiązkowym punktem programu w przypadku każdego placu zabaw w Innsbrucku jest oczywiście górka do zjeżdżania na sankach, która doskonale uzupełnia ofertę dla rodzin. Miłośnicy sportu znajdą tu także park motoryczny oraz park fitness. Podczas realizacji tej inwestycji miasto brało pod uwagę preferencje różnych grup użytkowników, w tym przedstawicieli różnych pokoleń. Uwzględniono również konieczność zapewnienia łatwego dostępu do parku osobom starszym oraz niepełnosprawnym.

Wyjątkowa sytuacja pandemiczna w ubiegłym roku wymagała elastyczności i innowacyjnego podejścia do niektórych projektów. Ponieważ bezpośredni udział mieszkańców w przebudowie placu zabaw nie był możliwy z powodu koronawirusa, Miejski Urząd ds. Terenów Zielonych w Innsbrucku stworzył nietypowego „pomocnika” – maskotkę parku Cindy. Mieszkańcy mogli zgłaszać swoje pomysły i sugestie dotyczące modernizacji placu zabaw wrzucając opisy projektów do skrzynki na listy, którą „opiekowała się” Cindy. Proste i praktyczne!

Maskotka Cindy z parku w Innsbrucku

Foto: Urząd Miasta Innsbrucka

Dzięki współpracy mieszkańców z miastem w Innsbrucku udało się stworzyć kolejne atrakcyjne i przyjazne rodzinom z dziećmi miejsce!

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-08-16
Data aktualizacji: 2021-08-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź