Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

W domach pomocy społecznej nie brakuje miejsc

Odnosząc się do pojawiających się informacji oraz zapytań radnych na temat rzekomego nieprzedłużenia umowy najmu dla Domu Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej 8, wyjaśniamy, że umowa obowiązuje do 31 grudnia 2025 r. Nieprawdą jest także stwierdzenie, że w krakowskich domach pomocy społecznej brakuje miejsc.

Umowa najmu nieruchomości przy ul. Radziwiłłowskiej 8 została zawarta 31 grudnia 2015 r. na czas od 1 stycznia 2016 r. do 31 grudnia 2025 r. Ze względu na długi okres obowiązywania umowy, ani wynajmujący, ani najemca nie podjęli jeszcze działań w kwestii najmu lokalu po 1 stycznia 2026 r. 

Obecnie na terenie Krakowa funkcjonuje 15 domów pomocy społecznej różnych typów, które dysponują łącznie 2190 miejscami. Pod koniec marca w tych placówkach przebywały 2104 osoby.

W domach pomocy społecznej przeznaczonych dla osób w podeszłym wieku, dla osób przewlekle somatycznie chorych oraz dla osób uzależnionych od alkoholu, osoby umieszczane są na bieżąco.

Wolnych miejsc nie ma w domach pomocy społecznej dla osób z zaburzeniami psychicznymi ze względu na fakt, że przebywają w nich osoby relatywnie młode. W przypadku konieczności umieszczenia osób w DPS-ie na podstawie postanowienia sądu, w pierwszej kolejności osoby te są kierowane na wolne miejsca w krakowskich domach, a w przypadku braku takich miejsc – do jednostek poza Krakowem.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-04-18
Data aktualizacji: 2023-04-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź