Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Przejęcie rozbudowy al. 29 Listopada przez ZIM nie wpłynie na opóźnienie tego zadania

Przejęcie przez Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie nadzoru nad realizacją rozbudowy al. 29 Listopada nie będzie miało wpływu na opóźnienie rozpoczęcia prac przy realizacji tego zadania, jak pisze red. Dawid Serafin w artykule „Problem z inwestycją wartą miliony złotych. Kolejne opóźnienia” opublikowanym na portalu onet.pl.

Rozbudowa al. 29 Listopada jest zadaniem inwestycyjnym Gminy Miejskiej Kraków i bez względu na to, kto jest realizatorem, będzie zmagał się z takimi samymi problemami proceduralnymi i technicznymi w trakcie przygotowania i realizacji.  Obecnie zadanie to jest na etapie uzyskiwania decyzji ZRID. To od sprawnego i szybkiego uzyskania tej decyzji zależy start realizacji zadania.

Wbrew temu co sugeruje redaktor Dawid Serafin, przejmowanie dokumentacji zadania przez ZIM w Krakowie nie będzie miało żadnego wpływu na opóźnienie rozpoczęcia prac przy realizacji tego zadania. Co więcej, nie będzie się to wiązało  z koniecznością zapoznawania się przez pracowników ZIM w Krakowie ze specyfiką tego projektu, czy z dokumentacją zadania. Nadzorem nad realizacją przebudowy al. 29 Listopada będą się zajmować bowiem w strukturze naszej jednostki te same osoby, które projektem zajmują się obecnie, jako pracownicy ZDMK.

Pragnę jednocześnie poinformować, że już obecnie ZIM w Krakowie – mimo że formalnie nie jest jeszcze realizatorem rozbudowy al. 29 Listopada – przygotowuje dokumenty przetargowe dotyczące wyłonienia inżyniera kontraktu. A to po to właśnie, by - w oczekiwaniu na uzyskanie decyzji ZRID – jak najszybciej przeprowadzić wszelkie czynności, które otworzą drogę do realizacji zadania.

 

Jan Machowski

rzecznik prasowy

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-03-13
Data aktualizacji: 2019-03-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź