Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Opinie, stanowiska, polemiki

Tymczasowy przystanek kolejowy na Olszy

2018-03-21

W dzisiejszym wydaniu „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej” można przeczytać kuriozalny artykuł Arkadiusza Maciejowskiego i Piotra Tymczaka o braku działań miasta w związku z planami kolejowych spółek związanych z uruchomieniem tymczasowego przystanku na Olszy.

Sprostowanie do artykułu Gazety Wyborczej „Pechowe szkolne rewiry”

2018-03-21

20 marca 2018 r. w Gazecie Wyborczej Kraków ukazała się artykuł Olgi Szpunar pt. „Pechowe szkolne rewiry”. Pojawiło się w nim wiele nieścisłych i nieprawdziwych informacji wymagających sprostowania.

Informacja dotycząca procedury wydawania decyzji WZ w Krakowie

2018-03-07

Obowiązujące uwarunkowania prawne i problemy w praktyce ich wydawania – materiał przygotowany na nadzwyczajną sesję Rady Miasta Krakowa w dniu 7 marca 2018 r.

Usunięcie przecieków… czyli dmuchanie na zimne

2018-03-07

Dziś po raz kolejny media donoszą o zagrożeniu jakie dla Muzeum pod płytą Rynku Głównego mają nieść przecieki. Jednak zagrożenia dla wystawy, eksponatów czy zwiedzających nie ma. Prace jakie planuje wykonać ZIKiT mają zabezpieczyć wystawę przed uszkodzeniem, gdyby zawilgocenia się powiększyły. Prace mają więc charakter prewencyjny, a nie kryzysowy - jak starają się przedstawić to niektóre media. Nie mamy na myśli tu pogarszającej się stopniowo sytuacji, która bezpośrednio w przewidywalnym niedługim czasie może się pogorszyć.

Odpowiedź na zarzuty redaktora Piotra Ogórka, opublikowane 26 lutego w „Gazecie Krakowskiej”

2018-03-02

W związku z materiałem prasowym, który ukazał się w „Gazecie Krakowskiej” 26 lutego 2018 r. (Piotr Ogórek, „Czy zabetonują nam również Wzgórze Świętej Bronisławy?”), wyjaśniam:

„Dziennik Polski” przeprosił za nierzetelność

2018-03-02

29 maja 2015 r. na łamach „Dziennika Polskiego” oraz w jego serwisie internetowym ukazał się materiał dotyczący m.in. funkcjonowania Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Krakowie. Materiał ten wywołał lawinę negatywnych opinii czytelników, godząc w dobre imię instytucji i jej pracowników. Prawie trzy lata ZOL walczył o odzyskanie dobrego imienia. Ostatecznie sąd przyznał rację miejskiej instytucji.

Stanowisko Urzędu Miasta Krakowa w sprawie artykułu w „Gazecie Wyborczej”

2018-02-27

W artykule „Ujawnili dane ofiary pedofila”, autorstwa Olgi Szpunar, opublikowanym w „Gazecie Wyborczej” 27 lutego 2018 r., pojawia się stwierdzenie: „Krakowski Wydział Edukacji wysłał do szkół ostrzeżenie, by nie zatrudniały mężczyzny skazanego za pedofilię”.

Sprostowanie do materiału „Dziennika Polskiego” nt. Spółki Miejska Infrastruktura sp. z o.o.

2018-02-21

19 lutego 2018 r. na łamach „Dziennika Polskiego” oraz w jego serwisie internetowym (http://www.dziennikpolski24.pl/region/wiadomosci-krakow/a/krakow-miliony-z-parkomatow-na-pensje-a-budowa-nowych-parkingow-lezy,12943918/) ukazał się materiał dotyczący finansów i działalności spółki Miejska Infrastruktura. Zawiera on wiele nieprawd i nieścisłości, które podważają wiarygodność gazety oraz budzą wątpliwości, jeśli idzie o rzetelność autora.

O wynajmie stadionu, czyli jak uszczypnąć ZIS

2018-02-19

Po przeczytaniu artykułu „Aaa.. Stadion wynajmę. Za jedyne 45 tysięcy złotych dziennie”, który ukazał się w „Dzienniku Polskim” z 16 lutego 2018 roku, można odnieść wrażenie, że jego autorzy, red. Piotr Ogórek i red. Piotr Tymczak spadli z księżyca i zupełnie nie wiedzą, o czym piszą.

Informacja w sprawie działań prokuratury w Teatrze Groteska.

2018-02-15

14 lutego 2018, w siedzibie Teatru Groteska został odczytany protokół obejmujący stan zaawansowania inwestycji, który zakończył się rozwiązaniem umowy z generalnym wykonawcą. Protokół zawiera cały szereg uchybień i niedoskonałości wykonawczych. W skład komisji oceniającej wchodziły m.in. osoby niezwiązane z realizacją inwestycji - w tym zawodowi eksperci i rzeczoznawcy.

Znajdź