Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowska architektura w Pradze

Prezentacja nowoczesnych stadionów, designerskich centrów rekreacyjnych i sportowych czy niebanalnie zaaranżowanej przestrzeni użyteczności publicznej – tak Kraków promował swoją architekturę podczas V Międzynarodowego Festiwalu Architektury i Urbanistyki (Architecture and Urbanizm of Visegrad 4 project) organizowanego w Pradze.

Ideą Festiwalu jest prezentacja dokonań w dziedzinie architektury, podzielonych na cztery kategorie: sukcesy miasta, osiągnięcia w zakresie urbanistyki, projekty architektów oraz – projekty architektów młodego pokolenia.

Stolica Małopolski  była jednym z dziewiętnastu miast Grupy Wyszechradzkiej, które zaprezentowało podczas Festiwalu swoją architekturę, a także zastosowane w przestrzeni miejskiej architektoniczne oraz urbanistyczne rozwiązania.

Kraków przedstawił szerokiej publiczności Festiwalu modele i multimedialne prezentacje zabudowań miejskich, które ze względu na nowatorskie, planistyczne rozwiązania przykuwają uwagę architektów z całego świata. Jedną z promowanych podczas imprezy inwestycji było Centrum Kongresowe – obiekt zaprojektowany przez międzynarodowy zespół (architekci z Krakowa i Tokio), który spełniać ma najwyższe standardy akustyki i mechaniki widowiskowej.

Tegoroczny Festiwal, goszcząc blisko 350 delegatów z 37 państw, jest jednym z większych wydarzeń poświęconych promocji architektury. Pokłosiem wydarzenia jest prestiżowe, albumowe wydawnictwo – „Architectureweek Praha 2011”, na łamach którego prezentuje się również Kraków.

V Międzynarodowy Festiwal Architektury i Urbanistyki jest największą branżową imprezą w Republice Czeskiej i jedną z większych w Europie. Obok Krakowa, na Festiwalu zaprezentowały się inne, największe polskie miasta, takie jak: Gdynia, Warszawa czy Wrocław. (DP).

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat