Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Złóż wniosek o pracownię

Jeśli szukasz lokalu na pracownię twórczą, skorzystaj z gminnego „Programu mecenatu artystycznego i usług publicznych w zakresie kultury".  W ramach programu do 10 czerwca można składać wnioski o wynajem takiego lokalu.  Miasto proponuje nieruchomości  zarówno w centrum Krakowa jak i w Nowej Hucie.

Zainteresowani mogą ubiegać się o wynajem kilkunastu lokali: przy ul. Bernardyńskiej, ul. Szerokiej, ul. Prądnickiej, al. Juliusza Słowackiego, na os. Szkolnym, os. Kolorowym, os. Na Skarpie.

Wnioski mogą składać absolwenci uczelni artystycznych, członkowie związków i stowarzyszeń twórczych, a także twórcy nieprofesjonalni rekomendowani przez odpowiednie środowiska twórcze: malarze, rzeźbiarze, fotograficy, konserwatorzy dzieł sztuki, graficy (z wyjątkiem grafików posługujących się wyłącznie techniką komputerową), artyści w dziedzinie form przemysłowych, tkaniny artystycznej, architektury wnętrz.

Lokale nie mogą być przeznaczone na cele mieszkalne, ale wyłącznie do prowadzenia działalności twórczej w zakresie sztuk plastycznych, wytwarzania i przechowywania dzieł artystycznych, stanowiących dobra kultury. Pracownie przekazywane są twórcy do adaptacji, zgodnie z potrzebami prowadzonej działalności artystycznej. Wszystkie wymagają remontu, który przyszły najemca będzie zobowiązany wykonać we własnym zakresie i na własny koszt.

Formularz wniosku wraz z procedurą można pobrać ze strony internetowej: www.bip.krakow.pl lub na stanowisku Nr 6, w Kancelarii Magistratu przy pl. Wszystkich Świętych 3-4, tel.: (12) 616-1478.

Ze stanem technicznym lokali można zapoznać się po uprzednim kontakcie z administratorem – telefony i adresy podano w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Krakowa pod adresem www.bip.krakow.pl. W Biuletynie zamieszczono także szczegółowy wykaz lokali z ich opisem.  (KS)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-05-13
Data aktualizacji: 2011-05-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź