Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kierowca kontra motorniczy

W minioną sobotę, 9 kwietnia już po raz czwarty kierowcy autobusów i motorniczowie MPK rywalizowali ze sobą w piłkarskim turnieju im. Piotra Pruchnickiego rozgrywanym na boisku TS Tramwaj.

O pierwsze miejsce rywalizowało osiem drużyn, podzielonych na dwie grupy, w których oprócz pracowników MPK znaleźli się także m.in. zawodnicy z Polskich Kolei Państwowych. Po raz czwarty najlepszą drużyną zostali kierowcy z zajezdni autobusowej Wola Duchacka.

Początek turnieju wcale jednak na to nie wskazywał. Drużyna Woli Duchackiej niespodziewanie została bowiem pokonana w rozgrywkach grupowych przez motorniczych z zajezdni tramwajowej Podgórze i tylko lepszy stosunek bramek zadecydował o awansie kierowców do półfinałów. Tam obrońcy tytułu z poprzednich lat, nie dali już szans przeciwnikom i pewnie wygrali mecz finałowy z drużyną reprezentującą Polskie Koleje Państwowe aż 4:0.

Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna złożona z kierowców z zajezdni autobusowej Bieńczyce. Ostatnie miejsce w turnieju zajęli motorniczowie z zajezdni tramwajowej Nowa Huta, którzy nie potrafili wygrać żadnego meczu.

Przypomnijmy, że turniej piłkarski, w którym walczą pracownicy MPK jest organizowany od czterech lat, aby upamiętnić osobę Piotra Pruchnickiego, przedwcześnie zmarłego motorniczego, założyciela drużyny piłkarskiej w zajezdni tramwajowej Podgórze. (M).

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-04-14
Data aktualizacji: 2011-04-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź