Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zapraszamy na ngo.krakow.pl

Uruchomiona została wersja testowa nowego miejskiego portalu informacyjnego - dla organizacji pozarządowych - ngo.krakow.pl. Celem portalu jest to, aby był tworzony nie tylko dla, ale przez organizacje pozarządowe, dlatego każda będzie miała możliwość promowania się i informowania o swojej działalności.

„Za pośrednictwem portalu chcemy udostępniać organizacjom rzetelne informacje oraz promować społeczeństwo obywatelskie, a także budować sieć relacji pomiędzy NGOs w Krakowie” – mówi Prezydent Jacek Majchrowski.

Innowacyjna formuła ngo.krakow.pl umożliwi każdej krakowskiej organizacji promowanie swojej działalności w Bazie Krakowskich Organizacji Pozarządowych.

Ponadto, na stronach ngo.krakow.pl udostępniona zostanie baza projektów realizowanych przez krakowskie NGOs. Poszukujący inicjatyw pozarządowych w swojej dzielnicy będą mieli możliwość znalezienia ich na portalu wraz z lokalizacją na mapie. Kolejna funkcjonalność - Krakowska Księga Dotacji będzie obejmowała wykaz projektów realizowanych we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa. A poprzez uruchomioną w dalszej kolejności bazę dostępności lokali w MOWIS, będzie można szybko dokonać rezerwacji sali oraz informować o realizowanym w ośrodku przedsięwzięciu.

W ramach projektu MOWIS prowadzone są również szkolenia i kursy dla przedstawicieli NGOs i pracowników samorządowych. Także dzisiaj na platformie internetowej uruchomione zostały szkolenia e-learningowe dla przedstawicieli III sektora z następujących tematów: „Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z 2010 r.”, „Jak założyć stowarzyszenie? Jak założyć fundację? – krok po kroku”, „Komunikacja społeczna”.

W szkoleniach które zaplanowano do 30 listopada uczestniczyć będą 62 osoby.

Szkolenia e-learningowe są organizowane przy współpracy Urzędu Miasta Krakowa z Akademickim Centrum Komputerowym Cyfronet AGH, które jest dostarczycielem platformy internetowej Blackboard oraz z Międzynarodowym Centrum Partnerstwa Partners Network, które opracowało materiały szkoleniowo – informacyjne.

Oprócz bezpłatnych szkoleń e-learningowych obecnie prowadzone są dodatkowo bezpłatne szkolenia w Ośrodku MOWIS z tematów:

1. Budowanie partnerstw i kontaktów z innymi NGOs, administracją publiczną i biznesem.

2. Komunikacja społeczna i konsultacje społeczne.

3. Podnoszenie kwalifikacji personelu NGOs (kursy komputerowe).

Rekrutacja na szkolenia jest stale prowadzona. Po szczegóły informacji zapraszamy na strony portal ngo.krakow.pl oraz serwisu www.mowis.krakow.pl

Celem szkoleń jest doskonalenie współpracy pomiędzy trzecim sektorem a samorządem lokalnym.

Szkolenia prowadzone obecnie w Miejskim Ośrodku Inicjatyw Społecznych w Krakowie, są kontynuacją szkoleń rozpoczętych w 2009 r. Od tego czasu wzięło w nich udział ponad 1000 osób.

Zapraszamy na strony portalu ngo.krakow.pl oraz do udziału w szkoleniach.

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2010-11-10
Data aktualizacji: 2010-11-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź