Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wielka Podróż Krudów już w czwartek

W związku ze zbliżającą się premierą animowanej komedii Krudowie (5 kwietnia) zapraszamy na nietypową filmową imprezę. Tak jak filmowa rodzina Krudów rozpoczynamy podróż w poszukiwaniu jutra. Mieszkańcy Krakowa jako pierwsi będą mieli okazję przenieść się w prehistoryczny świat jaskiniowców oraz zapoznać z ówczesną fauną i florą. Współorganizatorem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Wszyscy, którzy zdecydują się dołączyć do Wielkiej Podróży Krudów, będą mogli zobaczyć, stworzoną  specjalnie na tę okazję, tonącą w zieleni platformę, na której staną bohaterowie filmu: Grag, Ugga, Gaj, Ip, Babcia. Zapraszamy wszystkich: małych i dużych do wspólnej zabawy. Wielka Podróż Krudów w Krakowie rozpocznie się w najbliższy czwartek (21 marca) o godz. 13:00 przy budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11).

Dodatkową atrakcją Wielkiej Podróży Krudów będzie ustawiony przed platformą papugożaur, na którym śmiałkowie będą mogli usiąść i zrobić zdjęcie. Mniej odważnych zaprosimy do zdjęć z Pasem – filmowym leniwcem (kostium filmowy).

Ideą zabaw Krudów, jest zaktywizowanie do wspólnej zabawy całych rodzin, zarówno dzieci, jak i opiekunów. Podczas imprezy nie zabraknie czasu na poznanie filmowego świata pełnego fantastycznych roślin i zwierząt, wśród których znajdą się m.in. krokopies (skrzyżowanie krokodyla z psem), jaszczujot (skrzyżowanie jaszczurki z kojotem), świnioperz (świnia + nietoperz), myszłoń (skrzyżowanie myszy i słonia) oraz piraniodzioby (latające ptaki-piranie).

Najmłodsi miłośnicy kina spotkają się z jaskiniowcami, którzy zaprezentują jak wykonywano przed wiekami narzędzia z krzemienia i drewna, jak malowano jaskiniowe wzory, a także – jak nosiło się maczugę czy grało na rogu bawoła. Każdy uczestnik zabawy otrzyma w prezencie filmowe książeczki z grami i zabawami Krudów.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2013-03-19
Data aktualizacji: 2013-03-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź