Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wykonaj krok w walce z reklamami

Jak skutecznie walczyć z pstrokatymi, szpecącymi reklamami zalewającymi Kraków? Swoje zdanie w tej sprawie może wyrazić każdy mieszkaniec stolicy Małopolski. Wystarczy wypełnić ankietę internetową przygotowaną przez Biuro Planowania Przestrzennego UMK w związku z podpisaniem przez Prezydenta RP „ustawy krajobrazowej". Ankieta będzie dostępna do 4 października.

Fot. Wiesław Majka
Wiesław Majka

Przypomnijmy: „ustawa krajobrazowa" zacznie obowiązywać od 11 września 2015 roku. Ma pomóc samorządom m.in. w uporządkowaniu lokalizacji reklam w przestrzeni publicznej oraz pozwoli zadbać o ład przestrzenny i ochronę krajobrazu.

Po wejściu w życie „ustawy krajobrazowej" działania władz Miasta Krakowa skoncentrują się na przygotowaniu odpowiednich regulacji prawnych w zakresie ochrony przestrzeni miejskich przed chaosem reklamowym. Priorytetem będzie uporządkowanie i ujednolicenie nośników reklamowych w mieście i eliminacja niektórych typów reklam z terenów zabytkowych, terenów zieleni i terenów o funkcji jedynie mieszkaniowej.

Przyszłe regulacje w tym zakresie muszą odpowiadać oczekiwaniom mieszkańców Krakowa, dlatego już dzisiaj prosimy Państwa o wypełnienie poniższej ankiety, która ułatwi dalsze prace związane z wprowadzeniem regulacji dotyczących reklam. Badanie jest całkowicie anonimowe i służy wyłącznie celom badawczym.

Link do ankiety:
http://ankieta.dialogspoleczny.krakow.pl/ankieta/44fcf0c8d2bdd90539c45c1fb8fec965

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat