Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Aktywny Samorząd

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przystąpił do realizacji programu dofinansowywanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „AKTYWNY SAMORZĄD", którego celem jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo niepełnosprawnych mieszkańców Krakowa w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

Program obejmuje następujące obszary wsparcia: pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do samochodu, specjalistycznego sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, urządzeń lektorskich oraz brajlowskich. W ramach programu można uzyskać dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi zakupionego w ramach programu sprzętu komputerowego i oprogramowania oraz urządzeń lektorskich albo brajlowskich, pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym oraz w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego, pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B, a także w utrzymaniu aktywności zawodowej.

Kwota dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych  w 2012 roku, w ramach  poszczególnych  obszarów programu wynosi od 1.500 zł do 12.000 zł z możliwością zwiększenia w indywidualnych przypadkach  kwoty dofinansowania do 14.000 zł.  Wnioski wraz z uzasadnieniem otrzymania dofinansowania przyjmowane są do 30 września.

Dodatkowe  informacje o zasadach realizacji programu „Aktywny Samorząd" dostępne są na stronie internetowej PFRON.

Druki wniosków wraz z załącznikami oraz szczegółowe procedury dostępne są  na stronie internetowej www.mops.krakow.pl - zakładka „świadczenia": procedury od 47 do 52,  a także przy ul. Józefińskiej 14, w pok. 010. Tutaj też wnioski są przyjmowane.

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-09-13
Data aktualizacji: 2012-09-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź