Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Instalacja na fasadzie Domu Norymberskiego

Dom Norymberski w Krakowie zaprasza do obejrzenia instalacji PODRÓŻ autorstwa Norberta Nolte. Wernisaż odbędzie się dziś (19 sierpnia, wtorek) o godz. 18:00 (ul. Krakowska róg Skałecznej).

Instalacja norymberskiego artysty, podejmująca bardzo aktualny o tej porze roku temat, jakim jest podróż, składa się z trzech elementów, które bez wątpienia nawiązują do podejmowanych przez każdego wypraw, zarówno realnych, jak i tych odbywanych w wyobraźni. W tych ostatnich bardzo często pomocne są mapy. To na nich kreślimy linie wyznaczające planowane trasy, albo zaznaczamy przebyte już odcinki drogi, którą mamy pokonać.


Norbert Nolte też sięga po mapy, ale nie kartograficzne odwzorowanie nieznanych mórz i lądów, tylko po wizerunki nieba, na których widzimy różne konstelacje gwiazd i planet. Obraz nieba jest tutaj, podobnie jak w odległych czasach, swoistym kompasem, który prowadzi wędrowca do celu. Wizerunki te łączy lina, przypominająca wspomniane wyżej wytyczanie trasy z jej stacjami, przystankami, przerwami czy zmianami kursów.


Norbert Nolte urodził się w 1952 roku w Bochum, studiował germanistykę i sztuki wizualne w Kassel, mieszka i pracuje w Norymberdze.
Instalcja będzie prezentowana od 19 sierpnia do 28 września 2014 roku.


Dodatkowe informacje o współpracy Krakowa i Norymbergii są dostępne na stronie: www.krakow.pl/otwarty_na_swiat

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-08-19
Data aktualizacji: 2014-08-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź