Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rusza Krakowska Karta Rodzinna

Już od 2 stycznia 2012 roku magistrat uruchomi nowy program - „Krakowska Karta Rodzinna 4+" – system preferencyjnych ulg i rabatów dla rodzin wielodzietnych. To kolejny element polityki prorodzinnej realizowanej przez miasto Kraków, mający na celu promowanie modelu rodziny wielodzietnej oraz kształtowanie jej pozytywnego wizerunku.

„Wierzę, że KKR 4+ naprawdę odciąży domowe budżety, zachęci do kreatywnego, wspólnego spędzania wolnego czasu” – deklaruje Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Program adresowany jest do wszystkich rodzin zamieszkałych na terenie Krakowa, składających się z rodziców (jednego rodzica), mających na utrzymaniu czworo i więcej dzieci, bez względu na kryterium dochodowe. W ramach programu wydawane będą karty uprawniające do korzystania z dynamicznie rozwijającego się systemu ulg i rabatów. Bonifikaty będą obowiązywały w różnych kategoriach: komunikacja miejska, kultura, zdrowie, sport i rekreacja, gastronomia, sklepy i usługi. Do udziału w programie, oprócz jednostek i instytucji miejskich, zostały zaproszone liczne podmioty komercyjne – sklepy, szkoły językowe, punkty usługowe (zakłady szewskie, gabinety odnowy biologicznej, studia fryzjerskie i kosmetyczne), centra handlowe, placówki medyczne i apteki, biura pośrednictwa nieruchomościami oraz firmy świadczące  usługi internetowe,  które przyszłym beneficjentom proponują wiele ulg i promocji. Powstała wstępna lista ok. 50 podmiotów zewnętrznych, które oferują bonifikaty od 3 do 50 proc. dla osób legitymujących się KKR 4+.

Lista Partnerów programu będzie dostępna na stronie www.kkr.krakow.pl w zakładce 4+. Przedsiębiorcy zainteresowani przystąpieniem do programu, mogą wypełnić formularz znajdujący się na portalu www.kkr.krakow.pl. Współpraca miasta z prywatnymi podmiotami, deklarującymi chęć przystąpienia do programu, będzie regulowana stosownym porozumieniem. Program ma formułę otwartą, a więc cały czas zapraszamy nowych partnerów którzy chcą do niego przystąpić. Każdy z Partnerów otrzyma naklejkę akcji do umieszczenia w widocznym miejscu, informującą o honorowaniu Karty. Partnerzy mogą liczyć na bezpłatną reklamę na miejskiej stronie internetowej oraz w dwutygodniku miejskim Kraków.pl.

Wydawaniem kart i obsługą wniosków będzie się zajmował Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa. Od 2 stycznia 2012 r. przy ul. Stachowicza 18 będzie można złożyć wniosek o wydanie karty KKR 4+. Wnioski będzie można pobrać ze strony internetowej www.kkr.krakow.pl lub bezpośrednio w wydziale. Każdy członek rodziny dostanie imienną kartę, ważną przez rok od daty wydania. Co ważne, korzystanie z niej nie będzie odbierało prawa do otrzymywania zasiłków czy pomocy społecznej. Karta będzie uprawniać do ulg przy korzystaniu z usług instytucji oraz firm biorących udział w programie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-12-30
Data aktualizacji: 2011-12-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź