Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wygraj książki wydawnictwa Sonia Draga!

„Kruche szczęście” to najnowsza powieść szwedzkiej pisarki Malin Stehn i druga z jej książek dla dorosłych czytelników. Pierwsza – „Szczęśliwego Nowego Roku” swoją premierę miała w 2022 roku.

Obie powieści dla dorosłych czytelników są thrillerami, ale thrillerami bardzo niezwykłymi. Tak mówi o swoich książkach sama Malin: opisane w moich książkach wydarzenia są fikcyjne, podobnie jak moi bohaterowie. Nie mieli swoich odpowiedników w realnym życiu, chociaż oczywiście mam np. znajomych, którzy przeszli przez trudny rozwód, czy mieli problemy z dorastającymi dziećmi. Co prawda książki napisałam w pierwszej osobie, ale to dlatego, ze starałam się „wejść w skórę” każdej z osób, opisać jakby to było gdyby te wydarzenia tworzące akcję dotyczyły mnie. Moi bohaterowie to zwyczajni ludzie – mężowie, żony, córki, członkowie – wydawałoby się zwyczajnych rodzin. Na ich przykładzie starałam się opisać jak to jest gdy właśnie wydawałoby się zwyczajni ludzie nagle robią okropne rzeczy, jak to się dzieje, że zabiją, kłamią, oszukują... Jednak lubię swoich bohaterów, nawet jeżeli może się wydawać, że nie zawsze przedstawiam ich sympatycznie. Nawet Annika, bohaterka „Kruche szczęście”, tzw. futbolowa matka, która i ja byłam jest na początku przedstawiona mało sympatycznie. Ale już zakończenie daje nadzieję, ze jednak się zmieni i zmieni swoje życie – dodaje Malin.

Książka „Szczęśliwego Nowego Roku” cieszyła i cieszy się nadal olbrzymim zainteresowaniem czytelników, została wydana w 18 krajach. „Kruche szczęście z kolei” było bardzo wyczekiwaną książką. To dwie ostatnie powieści Malin Stehn, przed ich napisaniem Malin zasłynęła jako autorka ponad 40 książek dla dzieci i młodzieży. Jak sama wyjaśnia pisała dla wszystkich praktycznie grup wiekowych czytelników – może jedynie z wyjątkiem tzw. young adults.

KONKURS

Macie szansę wygrać te niezwykłe książki Malin Stehn wydane przez Sonię Dragę. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: dlaczego uważacie, że to książka właśnie dla was? Uzasadnijcie swoją odpowiedź i podeślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 14 czerwca, do godz. 15.00. W tytule maila wpiszcie SONIA Nagrody odbierzecie na miejscu w redakcji, ze zwycięzcami skontaktujemy się indywidualnie.

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-06-12
Data aktualizacji: 2024-06-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź