Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Informacje

Kraków wspiera seniorów

2024-02-19

Kraków od wielu lat realizuje usługi w zakresie polityki senioralnej. Seniorzy mogą nieodpłatnie korzystać ze wsparcia asystentów, konsultacji podologicznych czy podwiezienia meleksem na groby bliskich. Warto także przypomnieć o naśladowanej przez inne miasta akcji „Złota rączka”, czyli pomocy starszym osobom w drobnych naprawach. Za bogatą ofertę Krakowa, tworzoną z myślą o seniorach, odpowiada przede wszystkim działalność 55 Centrów Aktywności Seniorów, z których korzysta ok. 6 tys. osób.

Z każdym rokiem oddychamy w Krakowie lepszym powietrzem

2024-02-19

Kiedy ponad dekadę temu miasto rozpoczęło intensywne działania na rzecz poprawy jakości powietrza, nikt się chyba nie spodziewał, że w ciągu tych lat uda się zlikwidować w Krakowie kilkadziesiąt tysięcy pieców na paliwa stałe. Z miejsca, które niejednokrotnie było wskazywane jako to z najgorszym powietrzem, stolica Małopolski stała się liderem zmian o czyste powietrze, a wiele wdrażanych projektów prowadzonych w tym zakresie w Krakowie naśladowały później inne samorządy w kraju.

5. edycja Krakowskiej Akademii Klimatu

2024-01-19

Trwa 5. edycja Krakowskiej Akademii Klimatu, czyli wydarzenia z zakresu edukacji ekologicznej przeznaczonego dla młodzieży z krakowskich szkół. To cykl comiesięcznych spotkań w sali Nowohuckiego Centrum Kultury łączący wiedzę na temat ochrony środowiska z pokazami filmowymi najlepszych filmów ekologicznych ostatnich lat. To także dyskusje z twórcami filmów, ekspertami ONZ i przedstawicielami Miasta Krakowa odpowiedzialnymi za politykę zrównoważonego rozwoju.

Nadaj barw swojemu miastu. Płać podatki w Krakowie

2024-02-16

Zielona jak park, niebieska jak tramwaj, żółta jak budynek szkoły, czerwona jak odnowiony dach zabytkowej kamienicy i czarna jak asfalt na drodze – to tylko nieliczne barwy, o które możemy wzbogacić nasze miasto, płacąc podatki w Krakowie.

Wygraj bilety do Teatru KTO!

2024-01-31

W czwartek, 8 lutego o godz. 19.00 Teatr KTO zaprasza na spektakl „Początek końca" – lekką komedię, a właściwie humorystycznie zaprojektowany kurs rozwoju umiejętności radzenia sobie ze zmianą!

Słoneczne Przestrzenie Wsparcia „Słońce”. Jak pomagają młodym ludziom w Krakowie?

2023-08-11

W ośmiu miejscach w Krakowie działają Słoneczne Przestrzenie Wsparcia „Słońce”. Stworzone przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa i poradnie psychologiczno-pedagogiczne miejsca pomocy dają wsparcie dzieciom i młodzieży z Ukrainy, ich rodzicom, a także polskim rówieśnikom.

Pod estakadami kolejowymi powstaje park

2023-07-21

Trwają prace związane z budową parku Kolejowego pod estakadami, na odcinku od ul. Kopernika do Grzegórzeckiej. Park będzie podzielony na strefy, których funkcje określono w ramach konsultacji z mieszkańcami. Powstanie tam m.in. plac zabaw w postaci miasteczka kolejowego, ogród sensoryczny i przestrzeń dla czworonogów.

Wygraj bilety do Teatru Barakah!

2023-04-19

W najbliższy weekend, 22 i 23 kwietnia o godz. 19.00 Teatr Barakah zaprasza na premierowe pokazy spektaklu „Marzyciele” w reżyserii Michała Telegi. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

Wygraj lot Balonem Widokowym!

2023-03-07

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

Wygraj bilety do Teatru Groteska!

2022-09-07

Teatr Groteska zaprasza najmłodszych w najbliższą niedzielę, 11 września, o godz. 13.00 na spektakl „Calineczka - niezwykłe przygody”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

Znajdź