Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Informacje

Nowe stoiska dla krakowskich kwiaciarek. Trwają konsultacje projektu

2022-11-16

To jeden z symboli Rynku Głównego, najmniejsze targowisko miasta i jedna z najpiękniejszych tradycji Krakowa. Krakowskie kwiaciarki – bo o nich mowa – testują próbny wariant stoiska, powstały w odpowiedzi na przepisy uchwały krajobrazowej, kontekst powrotu drzew na Rynek i potrzebę znalezienia nowej, bardziej wygodnej formy, odpornej na zjawiska atmosferyczne. Projekt próbnego stoiska, przygotowany przez studio LATALAdesign, jest konsultowany z kwiaciarkami do końca roku przez Krakowskie Forum Kultury. Opinię mogą również wyrazić mieszkańcy.

Szukasz pracowni twórczej? Skorzystaj z lokali oferowanych przez miasto

2022-11-14

14 lokali o powierzchni od 11 do ponad 100 m2 zlokalizowanych w różnych punkach miasta zostało przeznaczonych na pracownie twórcze w ramach tegorocznej edycji „Programu mecenatu artystycznego i usług publicznych w zakresie kultury”. Wnioski o najem pracowni twórczych można składać do 5 grudnia.

Wynajmij lokal w centrum miasta

2022-11-14

Szukasz dobrego miejsca na prowadzenie swojej firmy? Ul. Basztowa, Krakowska, Królewska i św. Marka to tylko niektóre z adresów lokali użytkowych przeznaczonych pod wynajem. Aukcja organizowana przez Zarząd Budynków Komunalnych odbędzie się 30 listopada.

Kraków gotowy na zimę

2022-11-15

Jak co roku, już od połowy października wszystkie miejskie służby są przygotowane do zimy. Do zimowego utrzymania dróg i chodników gotowych jest 265 jednostek, w tym 73 duże solarki. Akcję koordynuje MPO Kraków.

Apel prezydenta o zmiany w rządowych programach proekologicznych

2022-11-14

Prezydent Jacek Majchrowski wystąpił do minister klimatu i środowiska Anny Moskwy w sprawie wprowadzenia pilnych zmian w programach „Stop smog” oraz „Ciepłe mieszkanie”. Miasto chce umożliwić mieszkańcom korzystanie z obu form dofinansowania, by w obecnych, trudnych warunkach gospodarczo-ekonomicznych nie pozbawiać krakowian możliwości ubiegania się o rządowe wsparcie finansowe.

Trwają prace nad przyszłorocznym budżetem Krakowa

2022-11-15

Prezydent Krakowa przedłożył radnym projekt budżetu miasta na rok 2023. Na przyjęte w nim wielkości wydatków i dochodów ogromny wpływ będą miały aktualne zjawiska gospodarcze: wysoka inflacja i rosnące ceny energii i paliw, a także rządowe reformy systemu podatkowego. Według wstępnego planu wydatki miasta sięgną 7 mld 823 mln zł, z czego 6 mld 195 mln zł kosztować będzie realizacja bieżących zadań, a reszta – 1 mld 628 mln zł – to środki z przeznaczeniem na inwestycje.

Wygraj bilety do Teatru Groteska!

2022-09-07

Teatr Groteska zaprasza najmłodszych w najbliższą niedzielę, 11 września, o godz. 13.00 na spektakl „Calineczka - niezwykłe przygody”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

Więcej niż zło

Wygraj książkę Fabryki Słów

2022-09-07

„Więcej niż zło” Eweliny Stefańskiej to powieść, która spodoba się miłośnikom fantasy… i kryminalnych zagadek. Główny watek powieści, której akcja rozgrywa się w dalekim kraju, dotyczy zagadki morderstw. Jednak nie są to zwyczajne zabójstwa ale popełniane z użyciem magii.

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

2022-09-06

Świeżo upieczona mama, wygadane niemowlę i kot przewodnik. Bohaterowie „W Krainie Kota” Doroty Terakowskiej zabiorą czytelników w niesamowitą podróż po świecie, w którym jawa miesza się ze snem, a zło lubi nieźle namieszać.

Do 31 grudnia 2022 r. można składać wnioski o nabycie nieruchomości przyległej do budynku

2022-08-31

Gmina Miejska Kraków informuje, że do 31 grudnia 2022 r. wszyscy właściciele lokali mogą złożyć wniosek o nabycie nieruchomości przyległej do budynku z zastosowaniem bonifikaty w wysokości 98 proc. od ceny nieruchomości zbywanej.

Znajdź