Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Informacje

Kraków przeciwny łagodzeniu uchwał antysmogowych

2023-08-23

Kraków, który od kilkunastu lat konsekwentnie i skutecznie walczy o poprawę jakości powietrza, sprzeciwia się kolejnej próbie złagodzenia wymogów wynikających z uchwał antysmogowych.

WLKS Krakus Swoszowice z boiskiem na piłkarską III ligę

2023-08-14

Ponad 5 mln zł wyniesie koszt inwestycji, dzięki której sekcja piłki nożnej WLKS Krakus Swoszowice, zyska komfortowe warunki do dalszego rozwoju.

Słoneczne Przestrzenie Wsparcia „Słońce”. Jak pomagają młodym ludziom w Krakowie?

2023-08-11

W ośmiu miejscach w Krakowie działają Słoneczne Przestrzenie Wsparcia „Słońce”. Stworzone przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa i poradnie psychologiczno-pedagogiczne miejsca pomocy dają wsparcie dzieciom i młodzieży z Ukrainy, ich rodzicom, a także polskim rówieśnikom.

Rekultywacja Białych Mórz

2023-08-01

Białe Morza – zielony teren w dzielnicy Łagiewniki-Borek Fałęcki, to niewątpliwie zakątek urokliwy, w sam raz na wypoczynek. Trzeba jednak pamiętać, że jest to obszar poprzemysłowy, po dawnych Zakładach Sodowych Solvay. Zakłady zostały zamknięte w latach 90. XX w. Miasto, znając problem zasolenia głębszych warstw gleby, pracuje nad znalezieniem najlepszego rozwiązania, by skutecznie i z dbałością o środowisko zneutralizować obecność tego składnika w ziemi.

Kraków na drodze do neutralności klimatycznej – posłuchaj podcastu

2023-08-01

Susze, powodzie, gwałtowne zjawiska pogodowe – wszystko to sprawia, że częściej rozmawiamy o klimacie i o tym jak przystosować się do tych zmian, aby miasta nadal były przyjazne do życia.

Pod estakadami kolejowymi powstaje park

2023-07-21

Trwają prace związane z budową parku Kolejowego pod estakadami, na odcinku od ul. Kopernika do Grzegórzeckiej. Park będzie podzielony na strefy, których funkcje określono w ramach konsultacji z mieszkańcami. Powstanie tam m.in. plac zabaw w postaci miasteczka kolejowego, ogród sensoryczny i przestrzeń dla czworonogów.

Trwa budowa Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych

2023-07-25

Dobiega końca pierwszy etap budowy Zakładu Recyklingu Tworzyw Sztucznych w Nowej Hucie. Powstają tam instalacje przetwarzania plastiku, a zakład jest pierwszym z czterech obiektów, które stworzą Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych. 25 lipca w siedzibie MPO podpisano aneks do umowy na dofinansowanie inwestycji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To dodatkowe 46 mln złotych na budowę obiektu.

Wygraj bilety do Teatru Barakah!

2023-04-19

W najbliższy weekend, 22 i 23 kwietnia o godz. 19.00 Teatr Barakah zaprasza na premierowe pokazy spektaklu „Marzyciele” w reżyserii Michała Telegi. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

Wygraj lot Balonem Widokowym!

2023-03-07

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

Wygraj bilety do Teatru Groteska!

2022-09-07

Teatr Groteska zaprasza najmłodszych w najbliższą niedzielę, 11 września, o godz. 13.00 na spektakl „Calineczka - niezwykłe przygody”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

Znajdź