Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Informacje

Wygraj wejściówki do Ogrodu Doświadczeń!

2021-09-29

To już ostatni moment, by odwiedzić Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, czynny do 17 października. A my mamy dla Was podwójne zaproszenie za symboliczną złotówkę!

Wygraj książkę z wydawnictwa Harper Collins!

2021-09-08

„Topielice” Darii Orlicz to mroczny kryminał, opowieść o pierwotnym instynkcie zabijania, który drzemie w nas wszystkich, lecz nie we wszystkich się ujawnia. Jest to również zakończenie serii „Stracone dusze” – jednak lekturę bez problemu można zacząć od tej książki, nie czytając innych powieści serii.

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

2021-09-07

„Damy złotego wieku” w nowym, świeżym wydaniu! Powieść historyczna Kamila Janickiego znów wciąga, intryguje, uczy. Pozwólmy się oczarować splendorowi królewskiego dworu Rzeczpospolitej.

Dom Marionetek Natasza Socha

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

2021-08-25

Natasza Socha, dziennikarka, felietonistka i przede wszystkim pisarka, przygotowała dla czytelników nową znakomitą książkę! W „Domu Marionetek” wraz bohaterką, Joanną odkryjemy nieprzyjemne rodzinne sekrety i być może znajdziemy odpowiedź na odwieczne pytanie: czy zemsta rzeczywiście dobrze smakuje?

Kulawe konie Mick Herron

Wygraj książkę „Kulawe konie” Micka Herrona!

2021-08-18

Czy Mick Herron to nowy król thrillera szpiegowskiego? Tak wieści „Mail on Sunday”. Polscy czytelnicy mają szansę wyrobić sobie zdanie dzięki przetłumaczonym na język polski tytułom autorstwa tego brytyjskiego pisarza. Najnowsza, „Kulawe konie”, ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Insignis, a my mamy dla was kilka egzemplarzy tej wciągającej powieści!

Odwiedź Pałac Sztuki

2021-08-04

W samym centrum Krakowa, tuż przy Rynku Głównym, na placu Szczepańskim znajduje się jeden z najpiękniejszych budynków secesyjnych – Pałac Sztuki. Jest siedzibą powstałego w 1854 roku Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych – najstarszego w tej części Europy. Na trzech powierzchniach wystawowych organizowanych jest ok. 30 wystaw rocznie.

 

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

2021-08-04

Andrzej Bart powraca z nową, znakomitą powieścią – „Dybuk mniemany”! Narratorem jest sam autor, a powieść to zapiski z lat 2019-2020, których zasadniczą część stanowi spotkanie z Danielem Czarewiczem, synem przedwojennego producenta filmowego.

Wygraj książkę wydaną przez Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida

2021-06-23

Książka „Park Lotników Polskich” autorstwa Jadwigi i Krzysztofa Wielgusów została poświęcona popularnemu parkowi w Czyżynach. Publikacja jest 18. z kolei monografią z serii „Parki Krakowa”, która była wydawana przez Pracownię Animacji Ekologicznej w Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida.

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego

2021-06-23

Najnowsza książka Romy Ligockiej o tytule „Siła Rzeczy” łączy ze sobą przeszłość i teraźniejszość, przypomina nam jak czerpać radość z chwili i cenić proste rzeczy, podkreśla ponadczasowość tragedii, które są nieodzowną częścią ludzkiego życia. Roma Ligocka opowiada czytelnikom dwie osobiste historie. Rusza śladami babci do Nicei, spisując pamiętnik, którego po sobie nie zostawiła. Pisze również o sobie samej, o własnej niedawnej podróży do Francji.

Wygraj książkę z wydawnictwa Rebis

2021-06-16

Podobno ludzie dzielą się na tych, którzy lubią psy, i na tych, którzy lubią koty. Trudno powiedzieć, czy tak jest naprawdę. Jedno jest pewne – jeśli pokocha się koty, miłość ta jest dozgonna. Wielbiciele kotów przekonują, że ich pupile to zwierzęta wyjątkowe, a obcowanie z nim przynosi radość i zdrowie.

Znajdź