Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wygraj książki wydawnictwa Powergraph!

Książka „Rumowiska” Wita Szostaka to niezwykły zbiór opowieści. W książce znajdziemy m.in. opowieść o dziadku Tomaszu, podziemnym opozycjoniście i pośle, o tajemnicach babci Heleny i o ich wnuku.

Jest opowieść o domu pełnym wspomnień, pamiątek, skrywanych sekretów i tajemniczych lokatorów. Jest opowieść o tym, o kim nigdy w rodzinie nie mówiono na głos. Czy one wszystkie mogą się spotkać i przeciąć, zlać w jedną rzekę? Czy na zawsze pozostaną oddzielne? Z nurtem powieści zlewa się esej o rzece, tak samo jak opowieść o ludziach, pełen meandrów i odkrywanych na bieżąco odnóg. A może to te opowieści są ilustracjami dla eseju? Czytelnik zaczyna się zastanawiać kto naprawdę opowiada poszczególne historie i gdzie leżą ich źródła.

Wit Szostak to krakowianin, z wykształcenia doktor filozofii, absolwent Papieskiej Akademii Teologicznej. Jest miłośnikiem twórczości Tolkiena i muzyki ludowej, od kilku lat zapisuje nuty ostatnich skrzypków ludowych, gra na skrzypcach, gęślach i dudach. Swoją karierę pisarską zaczynał jako autor opowieści fantasy i realizmu magicznego i pewne wątki tej fascynacji znajdziemy również w „Rumowiskach.

KONKURS

Macie szansę wygrać tę niezwykłą książkę Wydawnictwa Powergraph. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: dlaczego uważacie, że to książka właśnie dla was? Uzasadnijcie swoją odpowiedź i podeślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do 20 października, do godz. 15.00. W tytule maila wpiszcie RUMOWISKA. Nagrody odbierzecie na miejscu w redakcji.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-10-18
Data aktualizacji: 2023-10-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź