Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wygraj książkę o postapokaliptycznej przyszłości!

Kultowa, postapokaliptyczna powieść Dmitrija Glukhovsky’ego „Metro 2033” opowiada o tym jaka mogłaby być przyszłość naszej planety. Pisarz zakłada, ze nuklearną zagładę przetrwaliby przede wszystkim ludzie, którzy w chwili wybuchu znajdowali by się w podziemnych stacjach metra. Przedstawiamy dziś książkę z Uniwersum Metro 2035!

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Powieść i wizja Glukhovsky’ego spodobały się czytelnikom na całym świecie. W szybkim tempie zaczęły powstawać powieści, których akcja rozgrywała się w świecie stworzonym przez tego pisarza. Określa się je umownie powieściami z cyklu Uniwersum Metro 2033 i Uniwersum Metro 2035. Szymun Wroczek, rosyjski pisarz mieszkający w Moskwie, stworzył kilka powieści z cyklu Uniwersum Metro 2035. Ich bohaterem jest Uber. Żyje w czasach gdy trzecia wojna światowa starła ludzkość z powierzchni Ziemi. Planeta opustoszała, a całe miasta obróciły się w pył. Uber jest bardzo niejednoznacznym bohaterem. Nie zawsze był dobry i postępował jak należy. Ale zdarza mu się walczyć o dobre sprawy jak np. w powieści „Piter. Bitwa bliźniaków”. Uber zbiera oddział zabijaków i zbirów. Wszystko po to, by uratować jedną z nielicznych ocalałych stacji metra…

 

KONKURS

Macie szansę wygrać książkę "Piter. Bitwa bliźniaków" z cyklu Uniwersum Metro 2035. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: Dlaczego uważacie, że to książka właśnie dla Was? Uzasadnijcie swoją odpowiedź i podeślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do 21 sierpnia do godz. 12. W tytule maila wpiszcie tytuł książki, którą chcecie zdobyć. Nagrody odbierzecie osobiście. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Natalia Bujak
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat