Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kulturalny przewodnik weekendowy online!

Kultura online ma się dobrze, chociaż powoli będziemy też wracać do tej na w realu! W tym tygodniu otwarto np. Wzgórze Wawelskie. Poza tym jak zwykle polecamy Wam koncerty, spektakle i inne atrakcje, których dostarczycie sobie nie wychodząc z domu. Przewodnik kulturalny na weekend - czas start!

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Na początek zapraszamy Was na transmisję spektaklu tanecznego live od Nowohuckiego Centrum Kultury! Spektakl "Wind Dancer Eriu&SheeBan" to artystyczna podróż na Zieloną Wyspę, w której Zespołowi Tańca Irlandzkiego Eriu towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu Sheeban Celtic Band. Taneczna wrażliwość Eriu w połączeniu z muzyczną zespołu SheeBan, tworzy fascynującą mieszankę pełną energetycznych brzmień i kobiecych choreografii. Wulkan energii obu zespołów nie zostawia publiczności obojętnej – nogi same rwą się do tańca, a ręce do klaskania. Wydarzenie zarejestrowano w marcu 2019 roku, a na FB NCK zobaczycie je w piątek o godz. 20. 

Festiwal Muzyki Filmowej po raz kolejny zaprasza na koncert “Live from Studio”. Tym razem na wycieczkę po Holandii zabierze nas Matthijs Kieboom! Wyprawę otworzy „Wild” – suita z pełnometrażowego dokumentu, opowiadającego o wciąż dzikiej i pięknej przyrodzie wzgórz Veluwe w prowincji Gelderland. Następnie muzycy zabiorą nas na przedmieścia Eindhoven, aby przedstawić poruszającą rodzinną historię dwóch sióstr z dramatu „Hemelrijken”. A w programie jeszcze Amsterdam i inne małe holenderskie miasteczka. Koncert na FB FMF już w niedzielę o godz. 19.

Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na live dla dzieci, gdzie najmłodsi będa mogli nauczyć się tworzenia ekologicznego łapacza snów! Opowie o tym edukatorka Anastasiia Podorozhnia podczas niedzielnych warsztatów live na profilu MCK na Facebooku o godz. 12.30.  Do wykonania „ekologicznego łapacza snów” potrzebne będą: 2 patyki o średnicy około 1 cm i długości maksymalnie 20 cm, sznurek, włóczka lub nitka, nożyczki, koraliki, łupinki po orzechach, piórka oraz kilka zielonych listków i kwiatków (np. mlecze). Przygotujcie się i dołączcie do warsztatów!

O najmłodszych zadbał też Teatr Bagatela, który w sobotnie i niedzielne popołudnia zaprasza na najpiękniejsze baśnie czytane przez aktorów! W najbliższy weekend Kamila Pieńkos będzie czytać “Calineczkę” - w obydwa dni o godz. 16 na Facebook’owym profilu Bagateli.

Wizyta na Wawelu? Jak najbardziej! Jednak nie w muzeach ani wnętrzach. Od 4 maja otwarte dla zwiedzających są tereny wzgórza, to znaczy oba dziedzińce: zewnętrzny i arkadowy oraz specjalnie – ogrody renesansowe. Wejście na wzgórze będzie odbywało się przez bramy: Bernardyńską i Herbową, w godzinach 6.00-19.00. Wejście do ogrodów (i wyjście) – od strony ul. Kanoniczej, przez tzw. bramę Austriacką. Polecamy taki spacer w słoneczny dzień!

Wciąż działa E-Kino pod Baranami! W sobotę o godz. 19.00, zapraszamy na pokaz specjalny filmu “Nędznicy” w reżyserii Ladja Ly. Seans w wirtualnej sali Kina Pod Baranami będzie jedyną okazją, aby w najbliższym czasie obejrzeć film online. “Nędznicy” to jeden z najlepszych europejskich filmów minionego roku, prawdziwe odkrycie reżyserskie, nominowany do Oscara i Złotego Globu, zwycięzca Nagrody Jury w Cannes. Kino społeczne w najlepszym wydaniu prosto z francuskich ulic! Cena wirtualnego biletu na seans to 15 zł. Pamiętajcie, by być punktualnie! Poza tym w ofercie E-Kina coraz więcej filmów, m.in. “Słodki koniec dnia”, “Proxima”, “Wieża. Jasny dzień” i wiele innych.

Koncert muzyki klasycznej w wygodnym domowy fotelu? Czemu nie! Prosto z sali Teatru Juliusza Słowackiego muzykę Vivaldiego zagrają online muzycy Capelli Cracoviensis - Tomasz Pokrzywiński na wiolonczeli i Marcin Świątkiewicz na klawesynie. Występ w niedzielę o godz. 18 na Facebook’u Capelli Cracoviensis. Nie zabraknie też improwizacji! 


 

pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: Natalia Bujak
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-05-06
Data aktualizacji: 2020-05-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź