Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pobudź zmysły w Ogrodzie Doświadczeń! [KONKURS]

Lato i dobra pogoda sprzyjają poznawaniu i odkrywaniu! Jednym z miejsc, które warto odwiedzić, by poznać prawa fizyki i nie tylko jest z pewnością Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, czyli Oddział Muzeum Inżynierii Miejskiej. Sprawdziliśmy, co Ogród przygotował dla zwiedzających w sezonie letnim.

Fot. Ogród Doświadczeń
Ogród Doświadczeń

Idea stworzenia w Krakowie sensorycznego parku edukacyjnego, z interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki, pojawiła się w środowisku animatorów kultury i ekologów jeszcze w latach 90-tych. Kiedy udało się uzyskać zielone światło dla realizacji, inspiracją dla realizatorów stało się, działające od 1996 r., Pole Doświadczeń Zmysłowych w Norymberdze. Nowemu miejscu Rada Miasta nadała nazwę Ogrodowi Doświadczeń imię Stanisława Lema, wybitnego krakowianina i obywatela świata.

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema jest oddziałem Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Na powierzchni ponad 6 hektarów parku rozmieszczone są: urządzenia demonstrujące zjawiska fizyki, ekspozycja geologiczna „Geo-gródek”, ekspozycja sensoryczna „Zapachowo” i zielony labirynt z cytatami Stanisława Lema – „Lem-birynt”.

W każdym sezonie trwającym od drugiej połowy kwietnia do końca października Ogród oferuje zwiedzanie, udział w warsztatach, pokazy spektakularnych eksperymentów naukowych. W tym sezonie Ogród zaprasza rodziny z dziećmi na trzy cykle zróżnicowane pod względem tematycznym, w których każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Zajęcia odbywają się w wybrane soboty i niedziele w godzinach od 11.00 do 11.45, a ich aktualny rozkład znajdziemy na stronie Ogrodu Doświadczeń.

W naszym newsletterze do końca sezonu będziemy rozdawać Wam zaproszenia do Ogrodu Doświadczeń!

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenia do Ogrodu Doświadczeń! Co musicie zrobić, żeby je wygrać? Odpowiedzcie poprawnie na pytanie: Jaką powierzchnię ma Ogród Doświadczeń w Krakowie? Odpowiedź podsyłajcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 19 lipca do godz. 12 w tytule maila wpisując OGRÓD DOŚWIADCZEŃ. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie tego samego dnia.

pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Natalia Bujak
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat