Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Lars Lenth to nowa gwiazda wśród norweskich autorów kryminałów! Jego "Mężczyźni, którzy nienawidzą wilków" to wciągająca powieść o dzikiej przyrodzie i równie dzikiej naturze człowieka. Polecamy Wam takie mroczne klimaty w dzisiejszym newsletterze!

Fot. materiały prasowe/Wydawnictwo Literackie
materiały prasowe/Wydawnictwo Literackie

W norweskich lasach ginie kobieta zagryziona przez wilki. W ostatniej chwili ratuje swojego 5-letniego syna, sadzając go wysoko na gałęzi drzewa. Chłopca przynosi do miasteczka tajemniczy mężczyzna, informując tym samym mieszkańców o pierwszym od ponad 200 lat ataku wilków…

Między obrońcami praw zwierząt a lokalną społecznością wybucha medialny spór. W walce o swoje często sięga się do środków znajdujących się daleko poza prawem.

Kto kieruje się szczytnymi ideami, a kto pragnie jedynie zbić polityczny kapitał na sprawie wilków?

Rino Gulliksen, żyjący z daleko od ludzi były mafioso i miłośnik wilków, zajmuje się tym problemem osobiście. Na miejscu pojawia się też adwokat Leonard Vangen, którego zadaniem jest zaprowadzenie porządku i niedopuszczenie do rozlewu krwi.

Lars Lenth po mistrzowsku rysuje pełen napięcia konflikt interesów i porusza ważny temat stosunku do przyrody i zwierząt. Mroczni, bezwzględni bohaterowie, nieczyste zagrywki i wartko tocząca się akcja to idealny przepis na wciągającą powieść kryminalną.

 

KONKURS

Mamy dla Was kilka egzemplarzy książki "Mężczyźni, którzy nienawidzą wilków" Larsa Lentha wydanej przez Wydawnictwo Literackie. Aby mieć szansę na wygraną, odpowiedzcie na pytanie: Jaka jest Wasza ulubiona książka skandynawskiego autora i dlaczego? Odpowiedź podeślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 26 kwietnia do godz. 12. W tytule maila wpiszcie: WYDAWNICTWO LITERACKIE, a w jego treści adres, na który ma zostać przesłana książka. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

 

pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat