Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Street park w TAURON Arenie Kraków [KONKURS]

Zapraszamy do zimowego centrum sportów miejskich! Jeździsz na rolkach, deskorolce lub rowerze BMX? A może wolisz longboard lub hulajnogę? Jeśli tak – mamy dla Ciebie propozycję! Od 10 do 31 grudnia odwiedź nasz mobilny skatepark i najdłuższą krytą pętlę rolkową w Polsce.

Fot. materiały prasowe / TAURON Arena Kraków
materiały prasowe / TAURON Arena Kraków

Powstaną one na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków. – Zawsze chciałem, aby Kraków posiadał miejsce, które w okresie zimowym, dawałoby możliwość uprawiania sportów miejskich. Bardzo się cieszę z tego, że moje starania przyniosły efekt i projekt uda zrealizować się w TAURON Arenie Kraków – mówi Łukasz Gawąd, pomysłodawca projektu i promotor sportów miejskich, który od 16 lat jest związany ze światem deskorolki. Kraków Street Park to projekt skierowany do osób, które chcą zacząć swoją przygodę lub rozwijać swoje umiejętności w różnych dyscyplinach, m.in. jeździe na rolkach, wrotkach, rowerach typu BMX, hulajnogach, longboardach oraz deskorolkach.

– Teren TAURON Areny Kraków to idealne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu. Codziennie widzimy tu osoby, które biegają, jeżdżą na rolkach, deskorolkach i uprawiają nordic walking. Pomysł wykorzystania obiektu także zimą bardzo nam się spodobał i jesteśmy przekonani, że spodoba się także krakowianom – mówi Małgorzata Marcińska, prezes zarządu Agencji Rozwoju Miasta.

Kraków Street Park będzie działał na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków (na poziomie 0), od 10 do 31 grudnia 2018 roku (z wyjątkiem dni, w których w obiekcie odbywać się będą imprezy: 15, 16 grudnia i 18, 19 grudnia). Ze street parku będzie można korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–22.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 11.00–22.00. Wyjątkiem będą dni: 24 grudnia i 31 grudnia – wtedy obiekt będzie otwarty w godz. 11.00–16.00. Wejście na parking znajduje się po północnej stronie areny – przy drodze dojazdowej do Małej Hali. Przestrzeń Street Parku zostanie podzielona na kilka poszczególnych stref: najdłuższą w Polsce kryta pętlę rolkową (długość 273 m), strefę dla początkujących, strefę przystosowaną do freestyle slalomu oraz mobilny skatepark.

Warunkiem korzystania z oferty, która jest zresztą skierowana do osób w każdym wieku, będzie zakupienie biletu oraz podpisanie oświadczenia dotyczącego zapoznania się z regulaminem Street Parku dostępnym na stronie www.facebook.com/krakowstreetpark oraz na miejscu w TAURON Arenie Kraków. Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z obiektu pod nadzorem opiekunów prawnych lub samodzielnie, pod warunkiem dostarczenia pisemnej zgody swoich opiekunów prawnych. Wzór zgody jest załączony do regulaminu. Osoby niepełnoletnie mają obowiązek używania kasków oraz ochraniaczy, chyba że ich opiekunowie prawni wyrażą odpowiednią zgodę.

Ceny biletów od poniedziałku do piątku: 12 zł – bilet normalny; 9 zł – bilet ulgowy (dla osób w wieku od 5 do 18 lat); 6 zł – bilet dla opiekuna (osoba nie jeżdżąca). Dzieci do lat 5 oraz osoby 65+ wstęp wolny.

Ceny biletów w sobotę i niedzielę: 15 zł – bilet normalny; 12 zł – bilet ulgowy (dla osób w wieku od 5 do 18 lat); 8 zł – bilet dla opiekuna (osoba nie jeżdżąca). Dzieci do lat 5 oraz osoby 65+ wstęp wolny.

Planowane są także bezpłatne warsztaty z nauki jazdy na deskorolce, rolkach, bmx i hulajnodze. Obowiązywać będą na nie wcześniejsze zapisy, które będą możliwe od 6 grudnia (czwartek), od godz. 10:00.

Partnerami projektu są: Miasto Kraków oraz Agencja Rozwoju Miasta S.A. w Krakowie zarządzająca TAURON Areną Kraków. Za realizację projektu odpowiada Łukasz Gawąd. Sponsorem skateparku jest Techramps, partnerem branżowym: BEAR HDWR CO. Patroni medialni: www.krakow.pl, dwutygodnik miejski Kraków.pl i Telewizja Kraków.pl.

Parking podziemny TAURON Areny Kraków (poziom 0), ul. Stanisława Lema 7. Wejście na parking znajduje się po północnej stronie areny – przy drodze dojazdowej do Małej Hali.

Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek: godz. 16:00-22:00,

sobota – niedziela: godz. 11:00-22:00,

24 grudnia: godz. 11:00-16:00,

31 grudnia: w godz. 11:00-16:00.

Kraków Street Park będzie udostępniany osobom uprawiającym poszczególne sporty w określonych godzinach: szczegółowy harmonogram podamy wkrótce.

Więcej o Kraków Street Park przeczytasz pod tym linkiem.

KONKURS

W naszym konkursie możecie wygrać podwójne wejściówki do Kraków Street Park w TAURON Arena Kraków ważne do 31 grudnia. Co musicie zrobić, żeby je zdobyć? Przekonajcie nas, czemu to właśnie Wy powinniście odwiedzić to miejsce! Odpowiedzi podsyłajcie na konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 14 grudnia do godz. 12 w tytule maila wpisując STREET PARK. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie tego samego dnia.

pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat