Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Ostoja tradycji” w Starej Synagodze – zapraszamy na spotkanie [KONKURS]

29 marca o godz. 18.00 zapraszamy do Starej Synagogi na kolejny Salon Książki Krakowskiej. Tym razem Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprezentuje katalog do wystawy czasowej „Ostoja tradycji”. Będzie również rozmowa o bohaterce wystawy… Starej Synagodze.

Fot. MHK / materiały prasowe
MHK / materiały prasowe

W katalogu towarzyszącemu wystawie znajdują się bogato ilustrowane artykuły na temat architektury, historii i społecznej roli Starej Synagogi. Pożytecznym uzupełnieniem wiedzy o dziejach zabytku i krakowskiego rabinatu są opracowania poświęcone badaniom archeologicznym prowadzonym przy Starej Synagodze w latach 2014–2016 oraz systematycznej prezentacji urzędujących rabinów krakowskiej gminy żydowskiej od średniowiecza po wiek XX.

Książka zawiera także katalog obiektów prezentowanych na wystawie: prac malarskich i graficznych oraz zabytków archeologicznych, pozyskanych w trakcie wspomnianych badań przy Starej Synagodze w ostatnich trzech latach.

W spotkaniu wezmą udział autorzy artykułów zamieszczonych w publikacji:

  • Eugeniusz Duda (Muzeum Historyczne Miasta Krakowa),
  • Anna Jodłowiec-Dziedzic (Muzeum Historyczne Miasta Krakowa),
  • Elżbieta Długosz (Muzeum Historyczne Miasta Krakowa),
  • Dariusz Niemiec (Uniwersytet Jagielloński).

Publikacja będzie sprzedawana podczas spotkania z 50 proc. rabatem.

Spotkanie poprowadzi Marcin Baran.

Wstęp wolny.

KONKURS

Mamy do rozdania dwa egzemplarze wydawnictwa towarzyszącego wystawie "Ostoja tradycji" w Starej Synagodze! Chcecie je zdobyć? Odpowiedzcie na następujące pytanie: Co dosłownie oznacza nazwa "synagoga"? Odpowiedź ślijcie na konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 24 marca do godz. 13 w tytule maila wpisując MUZEUM HISTORYCZNE KRAKOWA. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie tego samego dnia

pokaż metkę
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat