Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zaproszenia do muzeum i wyjątkowa książka

Jak co tydzień przygotowaliśmy dla czytelników konkurs. Można w nim wygrać zaproszenia do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa lub książkę Wydawnictwa Literackiego "Wybrańcy". W tej edycji pytanie dotyczy niedawno zakończonej wystawy w Muzeum Historycznym o Swoszowicach. Zapraszamy do poznania tej ciekawej części Krakowa.

Wydawnictwo Literackie przedstawia wyjątkową książkę "Wybrańcy"

Wybrańcy to książka, w której Steve Sem-Sandberg umiejętnie balansuje między literaturą a dokumentem; znakomicie łączy tajemnice z obnażeniem; cierpienie ofiar i zaślepienie oprawców. To historia odczłowieczenia, dokonywanego w imię badań naukowych i rasowej selekcji. Przerażająca, a jednocześnie fascynująca lektura, którą z pewnością docenią czytelnicy Biednych ludzi z miasta Łodzi tego autora, Łaskawych Jonathana Littella oraz Małej Zagłady Anny Janko.

Szczególnie polecamy wystawy czasowe w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa:

od 20 stycznia czynna jest Wystawa Dzieje Nowej Huty

Wystawa "Nowa Huta 1949+" to historia Nowej Huty w pigułce. Po raz kolejny prezentujemy wybór najważniejszych zagadnień z historii najmłodszej dzielnicy Krakowa: dzieje wsi, na terenach których została zbudowana Nowa Huta, historie ludzi, którzy ją tworzyli, a także architektura i urbanistyka nowego miasta.
Na ekspozycji będzie można zobaczyć m.in. marmurowego orła z pomnika Wandy zaprojektowanego przez Jana Matejkę, popielnicę z pierwszego spustu surówki w hucie, model popiersia, które posłużyło Marianowi Koniecznemu do zaprojektowania pomnika Lenina oraz archiwalne fotografie dokumentujące epokę PRL.

23 i 24 stycznia – w godzinach 10.00-14.00 odbywają się dyżury szopkarzy na wystawie pokonkursowej wystawie szopek krakowskich w Pałacu Krzysztofory. Kolejni szopkarze będą na dyżurach aż do 31 stycznia.

od 18 do 30 stycznia dla najmłodszych dostępne są Ferie w Muzeum

Aby wygrać jeden z 3 egzemplarzy książki Wydawnictwa Literackiego lub jedno z 3 zaproszeń umożliwiających wejście na powyższe i kolejne wystawy w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa prosimy o odpowiedź na następujące pytanie:

Jaki surowiec wydobywano w Swoszowicach i kiedy zakończyła się eksploatacja?

Korzystanie z zaproszenia wymaga akceptacji regulaminu karty wolnego wstępu do Muzeum, którzy można znaleźć tutaj. Konkurs przeznaczony tylko dla osób zapisanych do Newslettera Kraków.pl Laureatów o wygranej powiadomimy drogą mailową.

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl Na odpowiedzi czekamy do poniedziałku 25 stycznia do godz. 10:00. W tytule należy wpisać słowo "Książka" lub "Zaproszenie". W przypadku zaproszenia w mailu należy umieścić oświadczenie, że akceptuje się Regulamin karty wolnego wstępu Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Decyduje kolejność nadsyłania poprawnych odpowiedzi. O wygranej pinformujemy mailem indywidualnie. Zaproszenia będzie można odebrać w Urzędzie Miasta Krakowa na recepcji.

pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-01-22
Data aktualizacji: 2016-01-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź