Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowskim ślizgiem! Lodowiska w Krakowie

Zima w Krakowie nie jest nudna! Kolejnym tego dowodem są krakowskie lodowiska. Położone w różnych punktach miasta, charakteryzujące się własną, odrębną scenerią, zapewnią świetną zabawę miłośnikom zimowych sportów. Aby dowiedzieć się, specjalnie dla was, gdzie i jak się ślizga – postanowiliśmy założyć łyżwy, wejść na tafle i zapytać oto współtowarzyszy lodowego szaleństwa.

Jazda na łyżwach to świetny sposób na spędzenie czasu, mogącego przynieść nam wiele radości. Jednak oprócz znacznej poprawy nastroju, jest to sport który pozwala także, odpowiednio kształtować sylwetkę oraz zadbać o naszą kondycję. Łyżwiarstwo angażuje przecież więcej mięśni niż bieganie czy jazda na rowerze! Jest zatem świetnym zamiennikiem tych dyscyplin, których uprawianie w miesiącach zimowych może być utrudnione z powodu temperatury lub opadów.

W Krakowie mamy możliwość wyboru spośród czterech dużych lodowisk. W każdym z nich znajdziemy wypożyczalnie (w których możemy dobrać odpowiednie łyżwy do naszych upodobań czy umiejętności) oraz profesjonalny serwis sprzętowy. Tafle, o stałych godzinach lub w przerwach miedzy ślizgawkami, cyklicznie poddawane są czyszczeniu i szlifowaniu. Łyżwy to świetna zabawa i rozrywka niezależnie, czy uprawia się nią świeżym powietrzu czy na krytym lodowisku – mówi Sławomir Borowiec kierownik lodowiska przy Galerii Krakowskiej.

Lodowisko Krakowskie Błonia, al. Focha 40
Jest to największe niezadaszone lodowisko w Polsce. Posiada dwie tafle o wielkości 20m x 50m oraz 20m x10m – na dużej dawać popisy mogą bardziej zaawansowani, za to mniejsza przystosowana jest dla początkujących (młodszych i starszych), zresztą dla nich przygotowano też ślizgające się podpory w postaci pingwinów. – Przyciąga nas klimat tej części Krakowa. Jest to piękne, ustronne miejsce, w którym można odpocząć od miejskiego zgiełku – mówią Rafał i Beata, mieszkańcy Podgórza.
Przy lodowisku znajdziemy punkt gastronomiczny. Obiekt czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 8-22, w piątki od godziny 9 do 23, a w niedzielę ślizgać możemy się w godzinach 9-22.
Zobacz więcej

Lodowisko Cracovia, ul. Siedleckiego 7
Lodową taflę udostępnia sekcja hokeja MKS Cracovia. Jest to największe (jego powierzchnia to 6700 m2) kryte lodowisko w naszym mieście, a z racji swojego przeznaczenia – technicznie najlepiej przygotowane. Dlatego sezon trwa tam najdłużej– poślizgać można się od września do końca kwietnia. Organizator podaje z wyprzedzeniem godziny wejść na lodowisko, które można sprawdzić na stronie internetowej.

Lodowisko przy Galerii Krakowskiej, plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego
To niezadaszone lodowisko znajdujące się w samym centrum miasta. To już kolejny rok, w którym organizatorzy zapraszają miejscowych i turystów na lodową taflą, oraz do znajdujących się w jej sąsiedztwie punktów gastronomicznych. Choć jest niewielkich rozmiarów cieszy się niezmienną popularnością – Lodowisko zachęciło nas świątecznym klimatem i nastrojem, który w okolicach Galerii Krakowskiej można poczuć przecież bardzo szybko. Dobra muzyka, sceneria to na pewno zalety tego miejsca – mówi Alicja, studentka krakowskiej AGH, która wybrała się na łyżwy razem ze znajomymi.
Korzystać z lodowiska można w godzinach 9-22 od poniedziałku do soboty, a w niedzielę w godzinach 10-21.

Lodowisko Origo, ul. Eisenberga 2
Położone jest na terenie niefunkcjonującego już zespołu basenów OSiR Krakowianka. Obiekt jest kryty, dzięki temu można z niego korzystać od listopada do marca. Tafla ma wymiary 30m x 20m, więc miejsce dla zabawy znajdzie nawet spora grupa osób. Organizatorzy zapewnili też bufet, w którym można napić się ciepłej herbaty lub zjeść gorący posiłek. Korzystać z uroków lodowiska możemy podczas 90-minutowych ślizgawek, pomiędzy którymi trwa 30-minutowa przerwa.
Zobacz więcej

Lodowa Kraków Arena
W dniach 27 i 28 grudnia w Kraków Arenie zostanie rozegrany finał Pucharu Polski w hokeju na lodzie. W związku z tym wydarzeniem organizatorzy sprawili miłośnikom łyżew i krakowskiej hali miłą niespodziankę - od 26 grudnia do 25 stycznia będzie można pojeździć na lodowisku w krakowskiej hali! Warto przypomnieć, że to nie będzie pierwszy raz kiedy w Kraków Arenie zagoszczą łyżwiarze. Na lodowej tafli można było się pościgać już... lipcu, czyli niedługo po otwarciu największej hali widowiskowo -sportowej w Polsce.
Zobacz więcej

Jak widać, Kraków ma bogatą ofertę dla amatorów łyżew. Każde z lodowisk ma swoją własną specyfikę, więc nawet najbardziej wymagający znajdą coś dla siebie. Wystarczy wybrać obiekt, odpowiednio się ubrać i oddać się lodowemu szaleństwu!

pokaż metkę
Autor: Damian Żelezik
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-12-17
Data aktualizacji: 2014-12-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź