Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wiosna w ogrodzie ze wsparciem krakowskiego MPO

Porządki w ogrodzie zwiastują zmianę pory roku, a wiosna to przecież ten czas, kiedy ogrodnicy mają najwięcej pracy. Krakowskie MPO wychodzi temu naprzeciw i przypomina o zbiórce odpadów zielonych. Wystarczy sprawdzić harmonogram ich wywozu w danej dzielnicy i przygotować do odbioru skoszoną trawę, liście, rozdrobnione gałęzie lub ścięte zielone części roślin. Następnie z tych składników w Centrum Ekologicznym „Barycz” powstaje dobrej jakości kompost, którym można użyźnić rabatę. Dowiedz się, jak go nabyć.

Fot. pixabay.com

By ogród cieszył oko

Odbiór odpadów zielonych jest realizowany w ramach comiesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i odbywa się zgodnie z harmonogramem (grafika dostępna jest poniżej). Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 801 084 084, a uwagi zgłaszać mailowo: interwencje24h@mpo.krakow.pl. Odpady są w tym roku odbierane od 4 marca do 29 listopada.

W dniu ich odbioru, do godz. 7.00 należy przed posesją wystawić worek z odpadami. Miejsce powinno być ogólnodostępne, czyli np. pobocze jezdni, chodnik. Do worków nie wolno wrzucać innego rodzaju odpadów, jak np. ziemia, darń, kamienie, korzenie. Worki z niewłaściwą zawartością nie zostaną odebrane. Worki na takie właśnie odpady można odbierać w siedzibie MPO przy ul. Nowohuckiej 1 – w dyspozytorni, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00–15.00, a także w siedzibach Rad Dzielnic, w godzinach ich urzędowania.

Odpady porażone, czyli chore i zainfekowane szkodnikami należy gromadzić oddzielnie, w specjalnie oznaczonych workach, które wydawane są wyłącznie w dyspozytorni MPO przy ul. Nowohuckiej 1.

Potrzebujesz wysokiej jakości kompostu?

Kompost wytwarzany w Baryczy jest sprzedawany luzem, czyli bez opakowań. Cena za tonę wynosi 108 zł, w razie potrzeby można nabyć większe jego ilości. Co szczególnie ważne, zwłaszcza w kontekście wagi, transport należy zorganizować we własnym zakresie. Zanim wybierzecie się na zakupy, skontaktujcie się z obsługą centrum (jeden lub dwa dni wcześniej), by upewnić się, że kompost jest dostępny w takich ilościach, jakich potrzebujecie: 12 278 30 81, barycz@mpo.krakow.pl.

Kompost spełnia wymagania nawozu organicznego, jednak jego jakość jest zależna od jakości zebranych odpadów. Zalecamy używać go przede wszystkim do upraw rabatowych. Jak powstaje kompost – sprawdź na stronie MPO – Centrum Ekologiczne „Barycz”.

harmonogram odbioru odpadów zielonych 2024

pokaż metkę
Autor: Patrycja Piekoszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-03-26
Data aktualizacji: 2024-04-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź