Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnice Krakowa

XVIII

Nowelizacja regulacji obowiązujących na terenie parku kulturowego w Nowej Hucie

2024-04-15

20 marca Rada Miasta Krakowa przyjęła uchwałę w sprawie zmian niektórych zapisów w Parku Kulturowym Nowa Huta. Chodzi m.in. o rekonstrukcję neonów.

III

Tramwaj do Mistrzejowic: parkingi zastępcze dla mieszkańców

2024-04-15

Od jutra, 16 kwietnia, rozpoczną się prace związane z przebudową ciepłociągu przy ul. Meissnera. W związku z robotami parking wzdłuż budynków nr 4 i 6 będzie czasowo wyłączony z użytkowania. Zastępcze miejsca postojowe dla mieszkańców zostaną wyznaczone przy sklepie Castorama oraz naprzeciwko wieżowca Pilot Tower.

kamera telewizyjna
XVIII XVIII II

Ekipy filmowe na Grzegórzkach – zmiany w organizacji ruchu

2024-04-15

Od 15 kwietnia na ulicach Chłopickiego, Misiołka i Zaleskiego pojawią się ekipy filmowe, realizujące zdjęcia do nowego serialu. Do końca kwietnia kierowcy mogą spodziewać się tam utrudnień w ruchu.

IV

Remont fragmentu ulicy Zygmuntowskiej

2024-04-15

Drogowcy remontują chodnik na ulicy Zygmuntowskiej. Pracami został objęty fragment od ul. Radzikowskiego do ul. Jaremy. Obowiązują lokalne zawężenia ulicy oraz utrudnienia w ruchu pieszych.

Nowe zielone miejsce przy ulicy Prądnickiej
IV

Nowe i zielone miejsce przy ulicy Prądnickiej

2024-04-15

Przy ulicy Prądnickiej powstaje wyjątkowe zielone miejsce jednocześnie upamiętniające nadanie praw wyborczych kobietom. Widać już zarys kształtu ogrodu.

nowe rośliny wodne w Parku Lotników Polskich
XVIII XVIII XIV

Nowe rośliny wodne w parku Lotników Polskich

2024-04-11

W parku Lotników Polskich wokół zbiornika zostały posadzone rośliny wodne. Zarząd Zieleni Miejskiej wokół nich ustawił ogrodzenia zabezpieczające. Apeluje o ich nieprzekraczanie, nie wchodzenie w strefę przybrzeżną, a także nie wpuszczanie na nią czworonogów.

Tężnia na Bagrach

Niebawem uruchomione zostaną tężnie solankowe i pitniki

2024-04-11

Krakowskie tężnie solankowe oraz pitniki miejskie po zimowej przerwie zostaną uruchomione do końca kwietnia.

Miasto przygotowuje się do budowy linii tramwajowej na Kliny

2024-04-11

10 kwietnia w Biuletynie informacji Publicznej zamieszczono ogłoszenie o zamówieniu „Studium wykonalności dla budowy linii tramwajowej do osiedla Kliny”. Termin składania ofert mija 23 kwietnia 2024 r. Opracowanie ma przedstawić możliwości organizacyjne, społeczne, techniczne, przestrzenne i środowiskowe oraz zasadność ekonomiczną budowy linii tramwajowej na osiedle Kliny.

VI

Remontują jezdnie na os. Widok Zarzecze

2024-04-11

Trwa remont nawierzchni ulic Edwarda Bzymka-Strzałkowskiego i Tomasza Arciszewskiego na os. Widok Zarzecze. Prace potrwają do połowy maja.

Nowe nasadzenia na północy Krakowa

2024-04-04

Z każdym dniem północ Krakowa staje się coraz bardziej zielona. Łącznie w ramach rozbudowy al. 29 Listopada oraz budowy linii KST III do Górki Narodowej i Trasy Wolbromskiej posadzono ok. 4300 drzew i ok. 63 tys. krzewów.

Znajdź